MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lech Poznań: Dwa lata bez zwycięstwa po kadrze

KM
Tamas Kadar (z prawej) walczy o awans dla swojej reprezentacji na Euro 2016. Czy będzie w pełni sił na czwartkowy mecz z Zagłębiem Lubin? Peter Morrison
Lech Poznań po raz ostatni zwyciężył po meczach reprezentacji narodowych w listopadzie 2013 roku gromiąc Cracovię aż 6:1. Od tamtej pory po kadrach lechici rozegrali 7 spotkań.

Bilans tych spotkań jest dla Lecha wręcz tragiczny – 0-3-4, a byłby jeszcze gorszy gdyby nie ostatni remis z Ruchem Chorzów 2:2 (lechici przegrywali już 0:2), który przerwał passę 3 porażek z rzędu po reprezentacjach. Lechowi również w listopadzie 2015 ciężko będzie przerwać fatalną serię bez wygranej z uwagi na sytuację, w jakiej znajdzie się kilku graczy.

Karol Linetty przeciwko Zagłębiu Lubin w Pucharze Polski niemal na pewno nie zagra. Mało realne są też występy od początku Gergo Lovrencsicsa czy Tamasa Kadara, którzy walczą o wyjazd na Euro 2016. O wiele większe szanse na grę w meczu o półfinał Pucharu Polski ma Jasmin Burić, który w reprezentacji Bośni jest rezerwowym.

Przypomnijmy, że w czwartek Lech zagra w Poznaniu z Zagłębiem Lubin w ramach 1/4 finału Pucharu Polski.