Lech Poznań: Dwa zespoły juniorów zagrają w finałach piłkarskich mistrzostw Polski

Juniorskie zespoły Lecha Poznań nie zaprzepaściły wielkiej szansy i po wywalczeniu solidnej zaliczki w pierwszych spotkaniach półfinałowych, w rewanżach potwierdziły swą wyższość nad rywalami, pewnie awansując do turniejów finałowych mistrzostw Polski.

Juniorzy starsi prowadzeni przez Przemysława Bereszyńskiego, w rewanżowym meczu półfinałowym ponownie pokonali Stal Mielec, tym razem na wyjeździe 2:1 (we Wronkach 3:0). Bramki dla poznaniaków strzelili Tomasz Kędziora (30. karny) i Wiktor Bagiński (86).

Turniej finałowy zostanie rozegrany od 4 do 8 lipca w Gdyni. Oprócz zespołu Lecha wystąpią w nim gospodarze Arka Gdynia, która w 1/2 finału po remisie 1:1 przed własną widownią w rewanżu zwyciężyła Górnika Zabrze 3:1, Pogoń Szczecin, która dwukrotnie (1:0 na wyjeździe, 2:0 w rewanżu u siebie) wygrała z broniącą tytułu Jagiellonią Białystok oraz Zagłębie Lubin. Juniorzy z Lubina w półfinale łatwo wyeliminowali ŁKS Łódź najpierw wygrywając na wyjeździe 3:0, zaś w rewanżu gromiąc rywali 10:1.

Z kolei juniorzy młodsi Lecha prowadzeni przez Krzysztofa Kołodzieja, którzy w pierwszym spotkaniu półfinałowym pokonali na wyjeździe UKP Zielona Góra 3:0, w piątkowym rewanżu wygrali w Popowie koło Wronek 5:2 (4:0). Trzy bramki dla lechitów zdobył Dawid Kownacki, po jednej Jerzy Kołakowski i Jakub Serafin.

- Już w drugiej minucie objęliśmy prowadzenie, w pierwszej połowie "dołożyliśmy" jeszcze trzy gole, więc po przerwie, gdy awans był już pewny, mogłem dać szansę zaprezentowania się zawodnikom rezerwowym - powiedział Krzysztof Kołodziej.

Awans uzyskały ponadto Lechia Gdańsk (3:0 na wyjeździe, 6:2 w rewanżu z Zawiszą Bydgoszcz); Stomil Olsztyn (po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu z Mazurem Karczew 1:0 w piątek wygrana w Karczewie 2:1 po dogrywce) oraz Zagłębie Lubin. Lubinianie, którzy u siebie pokonali Jagiellonię Białystok 2:1, w rewanżu nie dali przeciwnikom szans wygrywając 4:0. Miejscem turnieju finałowego MP juniorów młodszych będzie w dniach 5-9 lipca Krasnystaw.