Lech Poznań. Ivan Djurdjević po meczu z Zagłębiem Lubin: Musimy grać równo przez cały mecz

Karol Mackowiak
Trener Djurdjević ma o czym myśleć po meczu z Zagłębiem
Trener Djurdjević ma o czym myśleć po meczu z Zagłębiem Pawel F. Matysiak
- Lech musi grać równie dobrze od pierwszej do ostatniej minuty, niezależnie od wyniku. Walczyliśmy do końca, ryzykowaliśmy, przesuwając zespół do przodu. Mieliśmy swoje sytuacje, ale niestety spotkanie zakończyło się niekorzystnym dla nas wynikiem - powiedział Ivan Djurdjević, trener Lecha Poznań po przegranym meczu z Zagłębiem Lubin (1:2).

Trenerzy po meczu Zagłębie Lubin - Lech Poznań:

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):
Moim zdaniem nieźle rozpoczęliśmy spotkanie. Spodziewaliśmy się, że przeciwnik będzie podchodził do nas wysoko i czekał na swoje szanse z kontrataku. Zagłębie stworzyło kilka akcji i szybko zdobyło bramkę. My z kolei z upływem czasu graliśmy lepiej i również mieliśmy swoje sytuacje.

Nieźle rozpoczęliśmy drugą połowę. Strzeliliśmy gola, jednak gospodarze znów szybko wyszli na prowadzenie. Lech musi grać równie dobrze od pierwszej do ostatniej minuty, niezależnie od wyniku. Walczyliśmy do końca, ryzykowaliśmy przesuwając zespół do przodu. Mieliśmy swoje sytuacje, ale niestety spotkanie zakończyło się niekorzystnym dla nas wynikiem. Teraz czas na wnioski.

Mariusz Lewandowski (trener Zagłębie Lubin):
Zdobyliśmy cenne trzy punkty. Chcieliśmy wygrać w tym spotkaniu i jesteśmy zadowoleni z osiągnięcia celu. To był mądry mecz w naszym wykonaniu. Mogliśmy zwyciężyć jeszcze bardziej okazale, ale cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy.

Oczywiście, dostrzegamy kilka rzeczy, które wymagają poprawy. Zespół się dziś napracował, zasłużył na ten wynik. Przy 2:1 pojawiła się niewielka obawa, że coś jeszcze może się zdarzyć. Wszystko jednak potoczyło się po naszej myśli. To było jedno z lepszych spotkań w naszym wykonaniu w tym sezonie.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:1: Djurdjević nadal eksperyme...