Lech Poznań: Oceniamy piłkarzy Kolejorza w meczu z Lechią Gdańsk

Karol Maćkowiak
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0 Karolina Misztal
Tak oceniliśmy grę piłkarzy Lecha Poznań w sobotnim meczu z Lechią Gdańsk. Kolejorz przegrał z liderem 0:1. Skala ocen od 1 do 10. Zapraszamy do komentowania.

JASMIN BURIĆ - 5
Ani nie można mieć do niego pretensji za straconą bramkę, ani też nie zabłysnął niczym spektakularnym. Akurat gra bramkarza to w tej chwili najmniejszy problem klubu z Bułgarskiej.

ROBERT GUMNY – 6
To, co zrobił z jednym z obrońców w pierwszej połowie zasługuje na wielkie brawa. Dziś jest to jeden z lepszych piłkarzy Lecha – aktywny w ofensywie, pewny w tyłach. Pokazuje, że można na niego liczyć.

NIKOLA VUJADINOVIĆ - 3
Miał niezłą okazję do zdobycia bramki w pierwszej połowie, lecz chybił. W obronie niestety znów przytrafiały mu się błędy, jak choćby w sytuacji gdy nie wiedzieć czemu patrzył na Kostewycza, zamiast wybić piłkę Makowi spod nóg…

THOMAS ROGNE - 3
W 65. minucie po jego błędzie znakomitą szansę miał Łukasz Haraslin. Przy bramce również nie zachował się, jak trzeba – stał i patrzył, jak rywal trafia do siatki. Przy stałych fragmentach gry w polu karnym rywala nie stanowił żadnego zagrożenia.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ - 4
Dobrze przygotowany fizycznie, stara się harować na całej długości boiska – być obecny pod polem karnym rywali, tyle że jest strasznie chaotyczny. Zbyt wiele dośrodkowań bez adresata – to może irytować.

TYMOTEUSZ KLUPŚ - 3
Aż strach pomyśleć, w jakiej formie jest Makuszewski, skoro Klupś wygrywa z nim rywalizację. Brakowało mu pomysłu na to, jak rozruszać skrzydło Lecha, a co więcej zdarzało się też, że popełniał błędy w defensywie. Po przerwie zupełnie zgasł.

ŁUKASZ TRAŁKA - 4
W pierwszej połowie grał lepiej niż po zmianie stron. Próbował strzałów z dystansu, ale były to próby niecelne. W środku pola przegrał walkę z Kubickim, którego spokój i pracowitość zabiły atuty Trałki.

PEDRO TIBA - 4
Nie miał swojego dnia. Oczekujemy od niego więcej kreatywności, częstszego uczestniczenia w akcjach ofensywnych zespołu. Nie potrafił zaskoczyć obrony rywali, a co gorsza spowalniał wyjścia zespołu z własnej połowy.

KAMIL JÓŹWIAK - 6
Kolejny mecz, w którym pokazuje charakter. Jeden z lepszych piłkarzy Lecha na boisku. Próbował brać na siebie ciężar gry, starał się dryblować. Niestety, gra Kolejorza w ofensywie się tego wieczora nie kleiła.

DARKO JEVTIĆ - 5
Po zmianie trenera z pewnością odżył. Jest bardziej kreatywny, stara się rozgrywać. Może nie jest to wielka forma, ale widać postęp w jego grze. Czekamy na bramkę z jego strony. Po zmianie stron wyraźnie osłabł.

CHRISTIAN GYTKJAER - 3
Niestety, w meczach wyjazdowych spisuje się o wiele słabiej niż przy Bułgarskiej. Nie miał zbyt wielu okazji na zdobycie bramki, ale trzeba powiedzieć otwarcie, że był nieobecny. Stoperzy Lechii skutecznie wyłączyli go z gry.

GRALI TAKŻE:
Maciej Makuszewski (4)
– niczym specjalnym się nie wyróżnił

Fili Marchwiński (4) – występ bez historii

Marcin Wasielewski – grał zbyt krótko, bez oceny

Lech Poznań: Kto będzie tęsknił za Adamem Nawałką jako trene...

Podczas meczów Lecha Poznań na trybunach można spotkać piękne fanki. Zobaczcie zdjęcia i przekonajcie się, że dla nich także warto przychodzić na Bułgarską!SPRAWDŹ TAKŻE: Karnety na mecze Lecha Poznań w sezonie 2017/18. Ile kosztują? Gdzie kupić? [CENY]Przejdź do kolejnego zdjęcia ------>ZOBACZ TAKŻEEfektowne zwycięstwo Kolejorza w sparingu:

Najładniejsze fanki Lecha Poznań. Dla nich też warto przycho...