Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3:2. Rudnev strzelił hat-tricka

Redakcja
Piłkarze Zagłębie nie przebierali w środkach, żeby powstrzymać Lecha Poznań.
Lech Poznań wygrał przy Bułgarskiej z Zagłębie Lubin 3:2. Trzy bramki dla Kolejorza strzelił Artiom Rudnev.

Lech Poznań od początku zaatakował rywali. Najbliżej strzelenia gola był Stilić, który w 9. minucie trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później Stilić podawał w pole karne do Możdżenia. Jego strzał obronił jednak bramkarz gości Isailović. W 21. minucie swojej okazji nie zmarnował Rudnev. Po fantastycznym dośrodkowaniu Toneva spod linii bocznej Rudnev głową strzelił w długi róg i było 1:0.

Piłkarze Zagłębia Lubin też stwarzali jednak groźne sytuacje. Strzelali między innymi Pawłowski i Woźniak. Po jednym ze strzałów tego drugiego Wojtkowiak interweniował tak niefortunnie, że piłka tylko o centymetry minęła poprzeczkę.

W pierwszej połowie na brankę Zagłębia strzelali jeszcze Rudnev i Stilić, ale do przerwy wynik się już nie zmienił.

Druga połowa zaczęła się od błędu Arboledy, po którym okazję na wyrównanie mieli goście, ale szansy nie wykorzystał Pawłowski, który strzelił za słabo. W odpowiedzi na bramkę Zagłębia strzelali Tonev i Henriquez. Chwilę później w opałach był Burić, ale popisał się fantastyczną interwencją i groźny strzał Sernasa wybił na róg.

W 53. minucie znowu strzałem głową popisał się Rudnev i podwyższył wynik na 2:0. Tym razem z prawej strony dośrodkowywał Możdżeń.

Zagłębie odpowiedziało szybką kontrą, którą faulem w polu karnym przerwał Burić. Dostał żółtą kartkę a karnego na gola zamienił Sernas. Lech cieszył się dwubramkowym prowadzeniem tylko dwie minuty.

Zagłębie dalej groźnie atakowało, ale sytuację ponownie w 80. minucie uspokoił Rudnev. Po błędzie obrońcy, który wybił piłkę wprost pod nogi snajpera Lecha, ten znalazł się sam na sam z bramkarzem i takiej okazji nie mógł zmarnować.

Chwilę później Zagłębie znowu strzeliło gola kontaktowego. Tym razem ładnym strzałem zza pola karnego Buricia pokonał Famulski.

Końcówka była bardzo nerwowa. Piłkarze Zagłębia nie rezygnowali z walki o chociaż jeden punkt. Sędzia przedłużył mecz aż o 5 minut. W 96. minucie goście byli bliscy wyrównania, ale Sernas nie trafił do bramki z kilku metrów.

Po siedmiu minutach dodatkowego czasu sędzia zakończył spotkanie. Lech Poznań wygrał ostatni mecz w tej rundzie.

Więcej o meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin oraz zdjęcia wkrótce na naszej stronie.