koniecznie

Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

Rozwiń
    Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 4:0. Kolejorz gromi i jest...

Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec 4:0. Kolejorz gromi i jest liderem! [RELACJA, WYNIK, ZDJĘCIA]

Maciej Lehmann, BAZA

1/44
    przejdź do galerii

©Paweł F. Matysiak

Lech Poznań rozbił w pył Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0) i wskoczył na fotel lidera. Bohaterem meczu był wychowanek Kolejorza Paweł Tomczyk. 20-letni napastnik strzelił dwa gole i popisał się piękną asystą przy golu Amarala, otwierającego w 7 minucie wynik meczu. Kropkę nad i postawił w drugiej odsłonie Maciej Gajos, który huknął z wolnego w okienko bramki Kudły.
    Trener Ivan Djurdjević dał odpocząć bardzo eksploatowanemu ostatnio Christianowi Gytkjaerowi i pierwszy raz szansę gry od początku dostał Paweł Tomczyk. I trzeba przyznać, że młody napastnik wykorzystał ją brawurowo! Tomczyk imponował szybkością, podejmował świetne decyzje i rozegrał swój najlepszy mecz w niebiesko-białych barwach. 20-latek był już bliski gola w 4 min. ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. Potem jednak pokazał, że warto stawiać na utalentowanych wychowanków, bo nie tylko nie są gorsi, niż sprowadzani za duże pieniądze najemnicy, ale potrafią dać wymierne korzyści drużynie.

Na grę w ofensywie naszego zespołu w pierwszej połowę aż przyjemnie było patrzeć. Nie tylko z powodu popisów Pawki. Kolejorz stosował szeroki wachlarz rozwiązań, potrafił przerzucać ciężar gry na oba skrzydła, próbował sforsować też obronę gości prostopadłymi podaniami ze środka pola. Zagłębie od początku miało olbrzymie problemy z szybko operującymi piłką poznaniakami.

Kanonada rozpoczęła się już w 7 minucie. Tomczyk dostał bardzo dobre podanie na wolne pole i mógł sam wykończyć akcję. Zdecydował się jednak oddać piłkę lepiej ustawionemu Amaralowi, który dopełnił tylko formalności.

W 20 min było już 2:0. Lechowi znów wyszła efektowna akcja. Jóźwiak zagrał do Makuszewskiego, którego nie zatrzymali ani Jędrych ani Malheiro. Maki na pełnej szybkości wbiegł w pole karne wycofał piłkę do Tomczyka, a ten pięknym strzałem podwyższył prowadzenie.