Liga Mistrzów: Klęska Monaco, wygrana Napoli i emocje w Sewilli

Kamil Glik i jego Monaco żegnają się z Ligą Mistrzówfot. szymon starnawski / polska press Szymon Starnawski /Polska Press
Piotr Zieliński znakomicie wykończył akcję Napoli w 80 min. i może cieszyć się z gola w Lidze Mistrzów. Włoski zespół pokonał Szachtar Donieck 3:0

Dla polskich kibiców wczoraj emocje rozpoczęły się już o godzinie 18. Wtedy na boisko wyszły zespoły Besiktasu i Porto, od których zależał los... Kamila Glika. Tylko strata punktów przez Portugalczyków przedłużała bowiem nadzieje na awans Monaco. Warunek został spełniony, ale później, już w klasycznej porze, zespół z Księstwa sam zmarnował ostatnią szansę tracąc dwa gole w 10 minut.

Najpierw fatalną interwencję zaliczył Jemerson, który wybił dośrodkowanie Marcela Sabitzera do... własnej bramki. Kilkadziesiąt sekund później Timo Werner wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie Lipska. Jakby tego było jeszcze mało, w 30 minucie Willi Orban został sfaulowany w polu karnym przez Radamela Falcao, a Timo Werner z rzutu karnego strzelił trzecią bramkę. W 43 minucie Falcao najwyżej wyskoczył dodośrodkowania z rzutu wolnego i zdobył pierwszą bramkę dla Monaco, ale ten wynik nie utrzymał się długo, bo Naby Keita ograł Kamila Glika i strzelił nie do obrony! Po takim nokaucie gospodarze już się nie podnieśli i mogą zapomnieć już nawet o Lidze Europy.

Drużyna Piotra Zielińskiego Napoli, musiała pokonać Szachtar, by przedłużyć swoje szanse na drugie miejsce. Włoski zespół długo nie mógł sforsować obrony ukraińskiej drużyny, ale gdy Lorenzo Insigne w 56 minucie, kapitalnie uderzył z 20 metrów pod poprzeczkę, worek zbramkami się rozwiązał. Zieliński trafił po znakomitej akcji z Mertensem i strzale z bliska, a wynik ustalił Mertens siedem minut przed końcem

Niesamowite emocje przeżyli kibice Sewilli. Ich drużyna popierwszej połowie przegrywała już z Liverpoolem 0:3. Drużyna z Andaluzji pokazała jednak wdrugiej odsłonie olbrzymią wolę walki i ambicję. W 60 minucie było już tylko 2:3, a potem sunął atak za atakiem na bramkę „The Reds”. Gospodarze zostali nagrodzeni za swoje zaangażowanie i w doliczonym czasie Guido Pizarro doprowadził do remisu!