Liga Światowa: Porażka z Iranem w gorącej hali w Teheranie!

Siatkarze przegrali w LŚ pierwszy mecz z Iranem w Teheranie i w niedzielę zagrają pod presją, bo kolejna porażka zepchnie ich z drugiego miejsca.

W pierwszym secie potwierdziły się wszystkie przedmeczowe prognozy. Irańczycy grali jak natchnieni i z każdym zdobytym punktem zyskiwali pewność siebie. Swoje zrobiła też 12-tysięczna publiczność, która wyraźnie swoim dopingiem zdeprymowała biało-czerwonych.

Druga partia upłynęła pod znakiem lepszej gry mistrzów świata i nerwowych reakcji gospodarzy. Najpierw miejscowi kwestionowali obsadę ławki rezerwowych Polaków, bo uznali, że przebywają na niej osoby nieuprawnione. Następnie wykłócali się w końcówce o punkt przyznany naszym siatkarzom za dotknięcie przez nich siatki. Brak Bartosza Kurka przestał być widoczny.
W kolejnym secie poszło nam jeszcze lepiej, głównie dzięki zagrywkom i blokom Michała Kubiaka, którego dzielnie wspierał Jakuba Jarosz. Przewaga podopiecznych Stephana Antigi nie podlegała dyskusji i wydawało się, że w czwartym secie pójdziemy za ciosem. Tymczasem nasza gra kompletnie się posypała. Trudno było wskazać element, w którym nasz zespół prezentowałby się chociaż poprawnie.

Tie-break rozpoczął się od prowadzenia Irańczyków, ale Rafał Buszek wyprowadził nas dwoma asami na prowadzenie. Potem trwała wymiana ciosów do stanu 9:9. Kolejne dwa punkty zdobyli miejscowi i wtedy zaczęłą się kolejna kłótnia o decyzję sędziowską. Tym razem najbardziej protestował Paweł Zatorski, ale jego uwagi nie trafiły na podatny grunt. Ostatecznie ekipa Slobodana Kovaca zakończyła mecz po ataku z prawego skrzydła Mojtaby Mirzajanpoura. Kolejny mecz z Iranem w niedzielę o godz. 18.30 (relacja w Polsacie Sport).

Tymczasem dziewiątą porażkę w rozgrywkach LŚ ponieśli siatkarze reprezentacji Rosji. W Kaliningradzie „Sborna” uległa Amerykanom 0:3 i tym samym skazała się już na ostatnie miejsce w grupie.