Luboński Fogo z Pucharem Polski na szczeblu okręgowym

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Interesujące i zacięte okazały się rozegrane w środę cztery spotkania finałowe piłkarskiego Pucharu Polski w okręgach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Ze zdobycia trofeów cieszyli się piłkarze Lubońskiego KS Fogo, SKP Słupca, Sparty Złotów oraz Centry Ostrów Wielkopolski.

W finale strefy poznańskiej Luboński KS Fogo Luboń pokonał na stadionie w Dopiewie trzecioligowy GKS Dopiewo 2:1 (2:0). - Mecz bardzo dobrze się dla nas ułożył, bo po 22 minutach prowadziliśmy 2:0. Pierwszego gola strzelił Dariusz Imbiorowicz, który w 13. minucie posłał do siatki piłkę zbyt krótko wybitą przez obrońców po rzucie rożnym, a drugiego Mateusz Nowaczyk, który wykorzystał ewidentny rzut karny podyktowany za zagranie ręką. To pozwoliło nam kontrolować wydarzenia. Chociaż po 15 sekundach drugiej połowy straciliśmy gola i rywale osiągnęli optyczną przewagę - powiedział szkoleniowiec lubonian Marcin Drajer.

Ozdobą meczu była bramka dla gospodarzy. Mateusz Klichowicz trafił w samo okienko bramki. Lubonianie ostatnie 10. minut grali w dziesiątkę, bo drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Mieszko Pytlak, ale nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Finał na szczeblu OZPN Konin przyniósł sukces drużynie SKP Słupca, która wykorzystała atut własnego stadionu wygrywając z Victorią Września 3:0 (0:0).

W okręgu pilskim po raz trzeci w historii klubu triumfowała Sparta Złotów, niespodziewanie zwyciężając w decydującym meczu rozegranym na stadionie pilskiej Gwardii Leśnika Margonin 2:1 .Wreszcie w finale na szczeblu OZPN Kalisz Centra Ostrów Wlkp. przed własną widownią pokonała LKS Gołuchów 2:0 (1:0).