Magda Linette rozpędza się w Hua Hin. Poznańska tenisistka pokonała Chinkę Shuai Peng i dotarła do pierwszego ćwierćfinału w sezonie

Magda Linette już osiągnęła najlepszy wynik w sezonie awansując do ćwierćfinału turnieju WTA w Hua Hin Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
28-letnia Magda Linette (AZS Poznań) pokonała kolejną przeszkodę w turnieju w tajlandzkim Hua Hin (pula nagród 275 tys. USD). Najlepsza polska tenisistka wygrała w II rundzie z doświadczoną Chinką Shuai Peng 7:6, 6:1. W pierwszym tegorocznym ćwierćfinale zmierzy się z rodaczką Peng, 18-letnią Xiyu Wang.

Czwartkowy mecz z niżej notowaną Peng trwał 95 min. Kluczem do sukcesu było wygranie pierwszego seta. Mimo że poznanianka dobrze rozpoczęła spotkanie to potem inicjatywę przejęła Chinka. W końcówce partii nasza tenisistka zaczęła grać jednak bardziej urozmaicony tenis i zwłaszcza skrótami doprowadzała rywalkę do szewskiej pasji. Wiary w siebie poznaniance dodał jeszcze ostatni punkt pierwszego seta, w którym doszła do bardzo trudnej piłki i następnie popisała się kapitalną odpowiedzią. Piłka wpadła w karo serwisowe, odbiła się od linii, dostała poślizgu i dla Chinki była już absolutnie poza zasięgiem.

Drugi set był już bez historii. Zawodniczka AZS Poznań dzieliła i rządziła na korcie, po czym w błyskawicznym tempie zameldowała się w ćwierćfinale.

- Pierwszy set był bardzo trudny dla mnie, bo w pewnym momencie dałam się wciągnąć w grę rywalki. Kiedy pomyślałam, że muszę się skoncentrować na sobie od razu odzyskałam inicjatywę. Ważne było również też to, że dobrą grę kontynuowałam na początku drugiego seta - przyznała Linette.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani