Marcin Kamiński z Lecha Poznań: Bramkarz wyczuł moje intencje

Krzysztof Lekowski
Marcin Kamiński
Marcin Kamiński Bartek Syta
Piłkarze poznańskiego Lecha w 6. kolejce T-Mobile Ekstraklasy zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów 0:0. Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy tylko dzięki fantastycznym interwencjom Krzysztofa Kotorowskiego nie strzelili gola. W 86. minucie Marcin Kamiński nie wykorzystał z kolei rzutu karnego.

- Chcieliśmy w ten mecz wejść lepiej niż w ostatnie spotkanie z Pogonią Szczecin, a znów zagraliśmy bardzo słabo w pierwszych 45 minutach. W drugiej połowie przejęliśmy inicjatywę, ale szkoda, że nie potrafiliśmy tak zagrać w całym meczu - powiedział po meczu Marcin Kamiński.

Lechici Chorzów mogli opuszczać w o wiele lepszych nastrojach, bowiem w 86. minucie arbiter przyznał poznaniakom rzut karny za faul na Vojo Ubiparipie. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł właśnie Marcin Kamiński. Stoper Poznańskiego Lokomotywy uderzył jednak zbyt słabo i golkiper "Niebieskich" nie miał żadnego problemu z obroną tego strzału.

- Rzut karny? Celowałem tam, gdzie strzelam na treningach. Nie chciałem niczego zmieniać, ale bramkarz wyczuł moje intencje i obronił. Bardzo żałuję, bo ten gol dałby nam zwycięstwo - przyznał 22-letni piłkarz.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.