Marsz Niepodległości 2017 [ZDJĘCIA] Warszawa: Święto...

  Marsz Niepodległości 2017 [ZDJĘCIA] Warszawa: Święto Niepodległości 11 listopada [WIDEO] [RELACJA]

  Zdjęcie autora materiału
  Marek Majewski

  , Eliza Stępień (AIP)

  Aktualizacja:

  Polska

  11 listopada | Święto Niepodległości | Mszą w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem najwyższych władz państwowych rozpoczęły się uroczystości związane z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Kulminacją oficjalnych obchodów była uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Przez Warszawę przeszedł też Marsz Niepodległości 2017.
  Święto Niepodległości 2017
  1/68
  przejdź do galerii

  Święto Niepodległości 2017 ©Marek Szawdyn
  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA W WARSZAWIE: MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2017, KOD I ANTIFA NA ULICACH [MAPA] [PROGRAM]  18:31 Marsz Niepodległości 2017 zakończył się wspólnym odśpiewaniem "Roty". - Dzisiaj zaczynamy krucjatę narodową, katolicką, chrześcijańską! - podsumował szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz i ogłosił, że zamyka zgromadzenie. Na tym kończymy relację z tegorocznych obchodów Święta Niepodległości, zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

  18:11 Ze sceny przemawia Witold Tumanowicz, który przez wiele lat był głównym organizatorem wydarzenia. Były szef stowarzyszenia Marsz Niepodległości mówi m.in. o tym, że PiS potrzebuje "prawdziwej opozycji", a taką mogą być tylko narodowcy. A tymczasem do galerii trafiła już nasza fotorelacja z tegorocznego marszu.

  17:58 Marsz Niepodległości 2017 dotarł do celu. Na błoniach Stadionu Narodowego trwają teraz wystąpienia, przemawiają m.in. kombatanci NSZ i AK. Wiceszef węgierskiego skrajnie prawicowego Jobbiku László Toroczkai mówi o imigrantach. - Obecnie jesteśmy w stanie obronić granice, bo wspiera nas rząd węgierski, są też żołnierze z Polski. Ale Europa ma też inne problemy. Zagrożenie idzie z Brukseli, liderzy UE pracują nad tym, by zlikwidować narody i stworzyć Stany Zjednoczone Europy - mówi.

  Marsz Niepodległości 2017 | Przemówienia na błoniach Stadionu Narodowego


  Źródło:  Źródło:


  18:34 W Święto Niepodległości do Krakowa przyjechał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. O godz. 16.30 w Katedrze Wawelskiej odprawiono uroczystą mszę święta z udziałem prezesa PiS, premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Obecni byli także minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz Zbigniew Ziobro.  17:11 Nie tylko w Warszawie odbywają się manifestacje z okazji Święta Niepodległości. We Wrocławiu dziś aż cztery zgromadzenia: "Marsz Patriotów" i "Marsz Wielkiej Polski Niepodległej" zorganizowali narodowcy, w kontrze do tych wydarzeń przygotowano "Biało-czerwone święto wszystkich Polaków" i demonstrację "Faszyzm nie przejdzie!". Nasza fotorelacja z Wrocławia.

  16:45 Marsz Niepodległości 2017 jest już za mostem Poniatowskiego, uczestnicy zaczęli schodzić na błonia Stadionu Narodowego. Tam odbędzie się ostatnia część imprezy.

  Marsz Niepodległości 2017


  Źródło:


  16:22 Marsz Niepodległości 2017 przebiega spokojnie, choć jak co roku nie brakuje kontrowersyjnych okrzyków i transparentów. W tym roku to m.in. hasła "Lwów i Wilno - pamiętamy!", "Śmierć wrogom ojczyzny", "Biała Europa braterskich narodów", a także drastyczne plakaty antyaborcyjne ze zdjęciami martwych dzieci.
  15:59 Z polityków na Marszu Niepodległości są przede wszystkim ci od dawna kojarzeni z Ruchem Narodowym. Jest oczywiście poseł Robert Winnicki. Pojawiła się także posłanka Anna Siarkowska, która od niedawna należy do klubu parlamentarnego PiS.


  15:51 Obywatele RP, którzy zamierzali protestować na trasie Marszu Niepodległości, podają że zatrzymanych zostało ok. 40-50 osób, które są teraz przewożone na komendę policji na Dzielnej.


  15:32 Uczestnicy odśpiewali hymn Polski, Marsz Niepodległości 2017 idzie przez Warszawę. Czoło pochodu jest już w okolicach ronda de Gaulle'a, ale na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich wciąż tłum ludzi.

  Marsz Niepodległości 2017 | Hymn Polski


  Źródło:

  15:20 Blokowanie Marszu Niepodległości zapowiadali Obywatele RP, ale nie wiadomo, czy im się to uda, bowiem policja pilnuje, by nie doszło do żadnej konfrontacji. Funkcjonariusze zlikwidowali właśnie jedną z takich pikiet na trasie marszu - podaje na Twitterze dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski.  15:13 Marsz Niepodległości 2017 powinien już powoli wyruszać. Jest oczywiście silna reprezentacja Ruchu Narodowego, tradycyjnie są też goście z Węgier.  14:43 Taką imprezą, która na stałe wpisała się już w program obchodów Święta Niepodległości w Warszawie, jest Bieg Niepodległości. W 29. edycji tryumfowali Arkadiusz Gardzielewski i Ewa Jagielska. Poniżej nasza fotorelacja z imprezy.  14:34 Z placu Politechniki wyruszył marsz antyfaszystowski pod hasłem "Za wolność naszą i waszą, historia dzieje się dziś". To przede wszystkim marsz sprzeciwu wobec Marszu Niepodległości, organizowanego od lat przez środowiska narodowe. Dużo flag tęczowych, flagi czarne i czerwone. Uczestnicy pochodu idą w kierunku Sejmu.

  Święto Niepodległości 2017 | Marsz antyfaszystowski

  14:05 Odzyskanie niepodległości świętują też środowiska polskiej lewicy. Przedstawicieli m.in. partii Razem, Zielonych, SLD i Inicjatywy Polskiej można było spotkać w okolicach warszawskiej Cytadeli. Razem organizuje też wiec na placu Szczepańskim, przypominając zwłaszcza o roli Ignacego Daszyńskiego.  13:35 Zakończyła się już część oficjalna uroczystości w Warszawie, ale przed nami jeszcze Marsz Niepodległości 2017, który ok. godz. 15 powinien wyruszyć z ronda Dmowskiego. Prezydent Andrzej Duda natomiast ma dziś jeszcze w planach wizytę w Stalowej Woli na Podkarpaciu, gdzie weźmie udział w V Ognisku Patriotyzmu.

  13:21 Na placu Piłsudskiego oddziały wojska przygotowują się do defilady, tymczasem po godz. 12 na placu Zamkowym rozpoczęła się demonstracja KOD. Tam 11 listopada świętuje wielu polityków opozycji.

  Święto Niepodległości | Manifestacja KOD


  Źródło: TVN 24

  13:08 Na placu Piłsudskiego trwa składanie wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Kiedy w imieniu Unii Europejskiej kwiaty składali szef Rady Europejskiej Donald Tusk i europoseł Ryszard Czarnecki, usłyszeć można było dobiegające z tłumu buczenie i gwizdy.

  Święto Niepodległości 2017. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk wygwizdany podczas składania wieńców


  Źródło:  13:00 - Stoimy na placu, który kiedyś się nazywał plac Saski, a dziś jest placem marszałka Józefa Piłsudskiego. Rok temu, zapowiadając stulecie rocznicy, mówiłem żeby została uchwalona specjalna ustawa. Chcę podziękować za zaakceptowanie tego prezydenckiego projektu tak ważnego dla niepodległej Polski. Preambuła do tej ustawy wspomina o tych najważniejszych, którym niepodległość zawdzięczamy. I ich nazwiska niech będą zapisane złotymi zgłoskami w naszej pamięci - mówił prezydent w swoim wystąpieniu na placu Piłsudskiego i przypomniał, że mimo różnic jakie dzieliły dowódców i ówczesnych mieszkańców wspólnie udało im się wywalczyć niezależność "od ciemiężcy ze Wschodu, od wielskiego cesarstwa".

  – Marszałek Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński Wojciech Korfanty – to ci, dzięki którym niepodległość wróciła. Czy byli zjednoczeni? W myśli o wolnej Polsce – tak. Myśl o wolnej Polsce, niepodległej, naszej, była ponad wszystkim. Czy się lubili, darzyli sympatią – chyba nie. Dzieliły ich wielkie polityczne podziały, dzieliły ich poglądy. Czy się szanowali nawzajem? Sądzę, że tak. że szanowali się pomimo różnic poglądów, choć spór pomiędzy nimi był nieraz niezwykle ostry – stwierdził prezydent.

  Źródło:  Nawoływał do pokojowego rozwiązywania konfliktów i do rozmów, które wzmacniają Polskę, zmniejszając ryzyko ataków ze strony wrogów.

  - Musimy pamiętać o tym, jaka była cena niepodległości, że nie jest nam dana raz na zawsze. Nie wolno nam zapomnieć, że w procesie codziennej pracy i służby najważniejsze jest oddanie w sprawie narodu, to jest ponad wszelkimi sporami i kłótniami. A każdy spór musi być sporem, który biegnie ku narodowi(...) który nie da wymazać Polski z mapy.

  Źródło:  Na zakończenie wspomniał o otwarciu w listopadzie 1925 roku grobu "lwowskiego chłopca" i przywołał słowa księdza prałata wypowiedziane wówczas nad ciałem poległego. Zaznaczył, że "muszą być (słowa - red.) wyryte w sercach" każdego Polaka: "Czymże na Boga jesteś, szary żołnierzu, zapomniany? Ty jesteś odwieczny geniusz narodu, zowiesz się męstwo" - podsumował.

  Święto Niepodległości. Całe wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy na pl. Piłsudskiego

  12:40 Apel pamięci, uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i salut narodowy na placu Piłsudskiego. Za chwilę przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy.


  12:06 Rozpoczynają się centralne uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Na placu Piłsudskiego w Warszawie jest już prezydent Andrzej Duda. Trwa przegląd wojsk, następnie dojdzie do uroczystej zmiany warty.
  11:47 Uroczyste obchody nie tylko w stolicy. W Krakowie świętowanie 99. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęło się przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Jana Matejki. W Gdańsku odbyła się Parada Niepodległości, a już w piątek wieczorem Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Białegostoku.  11:24 W Pałacu Prezydenckim trwa uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Orderem Orła Białego zostali uhonorowani aktor Franciszek Pieczka, kapelan górniczej "Solidarności" ks. Bernard Czernecki oraz rzeźbiarz Andrzej Pityński.

  - Szanowni Państwo ministrowie , szanowni Panowie generałowie, wszyscy czcigodni odznaczeni. To wielki zaszczyt i wielka radość, że 11 listopada w dniu jako prezydent mogę dziękować za wierną ponadprzeciętną działalność. Rzeczpospolita dziękuje, byt polityczny istniejący nieprzerwanie od 1918 roku. Są właśnie na sali dziś ludzie, którzy walczyli o suwerenność, by naród startował w wolnych wyborach - mówił Andrzej Duda podczas uroczystości.

  Źródło:  Dodał, że nie można byłoby dziś mówić o wolnej Polsce, gdyby nie ludzie, którzy dla wolnej Polski byli gotowi znieść osobiste cierpienie, "zsyłkę na Sybir dla wolnej niepodległej suwerennej Rzeczpospolitej". Przyznał, że w sprawach ważnych ogromną rolę odgrywa debata prowadzona "w odpowiednim stylu". Andrzej Duda przybliżył zasługi dokonane przez wyróżnionych podczas ich wieloletniej pracy. Na liście wyróżnionych znalazł się znany aktor Franciszek Pieczka. przyznał, że w pracy artysty kryje się "niezwykła rzecz".

  - Otóż ten artyzm, znamionujący wielkość talentu polegał na tym, że te role które były drugoplanowe pozostały w pamięci. Można rolę odegrać, że nabierze ona niezwykłego wymiaru i to właśnie Franciszek Pieczka potrafi dokonać, jak bardzo niewielu aktorów w historii polskiego teatru, kina, czy telewizji - podkreślił Duda i dodał, że jako prezydent jest niezwykle dumny, iż ma okazję osobiście spotkać się z nim w takich okolicznościach.

  Odznaczenie są wręczane co roku tym obywatelom, którzy swoją działalnością dowartościowują państwo. Mogą być nadane tej samej osobie w każdym stopniu dwukrotnie, jednak w odstępstwie nie krótszym niż trzy lata.
  11:16 Wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożył również Jarosław Kaczyński. Prezes PiS wygłosił przemówienie zapowiadające „czas dobrej zmiany i odbudowy wartości, które przez lata były odrzucane przez wiele lat”.

  - Odrzucamy tę politykę, odrzucamy politykę pedagogiki wstydu, podporządkowanie – mówił Jarosław Kaczyński i dodał, że zmierzamy w kierunku silnej, niepodległej Ojczyzny. - I nie zejdziemy z tej drogi. Przypomniał, że z początkiem roku stulecia odzyskania niepodległości rząd będzie starał się uczynić wiele, by „umacniały się wartości”.

  - Jestem przekonany, że za rok, za kilkanaście miesięcy Polacy, Polska będą silniejsi – podsumował lider PiS.

  Źródło:  10:45 - Przyjechałem, żeby powiedzieć pozytywnie myślącym Polakom „Nie jesteście sami” - mówił przewodniczący Parlamentu Europejskiego tuż po przylocie na lotnisku Chopina w Warszawie. Dodał, że nie rozumie, dlaczego decyzja prezydenta o zaproszeniu go na uroczystości Święta Niepodległości wzbudziła polityczne i medialne poruszenie.

  Źródło: TVN 24  Były premier przyleciał do Polski na zaproszenie Andrzeja Dudy, by uczestniczyć w obchodach Święta Niepodległości. - To jest święto wszystkich Polaków – przypominał Tusk przekonany, że święto można obchodzić wspólnie „bez zaciśniętych pięści”. Wspomniał, że żadna partia nigdy nie miała i nie będzie mieć „monopolu na patriotyzm”, a podziały Polaków osłabiają kraj i narażają na ataki z zewnątrz. - To jest lekcja historii – stwierdził. Podkreślił, że chce przekazać „pozytywnie myślącym” obywatelom przesłanie „nie jesteście sami” w świętowaniu niepodległości, bo personalne poczucie wolności gwarantuje wszystkim niepodległość. - To bardzo ważne preludium dla niepodległości, którą Polacy wywalczyli wspólnie – powiedział.
  Wyznał, że zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy wydawało się „serdeczne” i nie rozumie zamieszania na wieść o jego uczestnictwie w uroczystościach na Placu Piłsudskiego.

  - Zorientowałem się wczoraj, jak dużo wrzawy, że prezydent mnie zaprosił, wydaje się to sytuacja normalną. (...) Nie bardzo rozumiem skąd to zamieszanie, codziennie spadają na mnie gromy ze strony politycznych oponentów, więc trzeba mieć gruba skórę – mówił i dodał, że program obozu dobrej zmiany różni się od tego realizowanego przez jego partię „i nie wszystko dobrze służy Polsce w relacjach między narodowych”. - Ale to jest już moje zdanie – skwitował Donald Tusk.

  Donald Tusk zaproszony na Święto Niepodległości


  Źródło: TVN 24  10:38 Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 9 od mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. Wzięli w niej udział członkowie Episkopatu, a także najwyżsi przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, w tym m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Duda i premier Szydło złożyli też kwiaty przed pomnikami twórców polskiej niepodległości. Przy pomniku Wincentego Witosa prezydentowi towarzyszył szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.  Źródło: TVN 24  Źródło: TVN 24
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (72)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wysyPISko

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  wstyd na cały świat

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  kolejna kompromitacja płaszczaka


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tzn

  czym (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  się skompromitował? Pedałów z balonikami wpuścił na marsz? Czy wnuków esemanów, którzy przyjechali wesprzeć demonstrację KODu ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  wyborco pis czy ci nie wstyd

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jarek jest WIELKI

  ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Gorszymi zrobiła nas Europa przyklejając nam łatkę ludzi drugiego gatunku, karmiąc gorszym jedzeniem, zamykając polskie zakłady pracy i zmuszając do pracy za grosze w swoich marketach i...rozwiń całość

  Gorszymi zrobiła nas Europa przyklejając nam łatkę ludzi drugiego gatunku, karmiąc gorszym jedzeniem, zamykając polskie zakłady pracy i zmuszając do pracy za grosze w swoich marketach i montowniach. A teraz jeszcze nakazując przyjęcie imigrantów ekonomicznych. NIGDY !!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pięknie maszerowaliście !

  gdanszczanin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

  Jak bardzo niemcom nie w smak iż Polacy podnieśli głowy i dumnie niosą POLSKĄ flage ! Zacznie się teraz manipulowanie zdjęciami i tytulami aby opluć Polskę ! A niemcy w tym wiodą prym.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  My som u siebie i żodyn gorol niy bydzie nom godoł jak momy godać.

  Na żółto i na niebiesko ⚒ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Sląski symbol złoto

  niebiesko fahna ✓

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Też lubię chłopców!

  Gej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Kocham!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamelduj Biedroniowi.

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  ...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Daj spokój

  Żigolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Biedroń daleko . w każdym kościele katolickim znajdziesz , mszę odprawia .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NASZ KRAJ,NASZE SWIETO,NASZA SPRAWA.

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 5

  butne gebelsy jątrzą i uważają że można Polskę dalej lekceważyć !!! ha ha historyczne dzielo pojednania !! czyje?? niemców??!! nigdy nie byli w porządku wobec Polski..np. north stream 2...i długo...rozwiń całość

  butne gebelsy jątrzą i uważają że można Polskę dalej lekceważyć !!! ha ha historyczne dzielo pojednania !! czyje?? niemców??!! nigdy nie byli w porządku wobec Polski..np. north stream 2...i długo by wyliczać, łacznie z folksdojczem tusskiem grabieżcą Polski na rzecz gebelsów!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemcy jak zwykle zmanipulowali na maksa wydarzenia w Polsce!!!!! Kase bandyci za wojne oddawać!!!

  Niemcy jak zwykle zmanipulowali na maksa wydarzenia w Polsce!!!!! Kase bandyci za wojne oddawać!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

  Niemcy jak zwykle zmanipulowali na maksa wydarzenia w Polsce!!!!! Kase bandyci za wojne oddawać!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Odać

  Beka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Oddać to możesz stolca do analizy . Gdyby niemcy myśleli jak ty to za kradzione auta, rowery i inne dobra powinni już dawno zająć polskę .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mie posraj się!!!!!!

  Ojej!!!!!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  Jaki nadęty głupek!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemcom przeszkadzają antyislamskie hasła, a nam przeszkadzają islamskie zamachy. Taka między nami j

  ed (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 5

  Ludzie ! To jest nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci tu się chowają. Mamy prawo powiedzieć NIE komukolwiek chcemy. Widzę że całą Europę to bardzo boli, że można mieć kraj jednorodny kulturowo i...rozwiń całość

  Ludzie ! To jest nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci tu się chowają. Mamy prawo powiedzieć NIE komukolwiek chcemy. Widzę że całą Europę to bardzo boli, że można mieć kraj jednorodny kulturowo i etnicznie. Utrzymujmy i pielęgnujmy to ! To nasza siła. Jednorodność etniczna i kulturowa.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

  !!!!!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

  Kupę???????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A Niemcy jak świętują swoje muzułmańskie święta?

  ula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

  Niemcom przeszkadzają antyislamskie hasła, a nam przeszkadzają islamskie zamachy. Taka między nami jest różnica.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolność możliwa jest tylko w tych krajach, w których prawo góruje nad namiętnościami

  Rzeka prowdy ; ) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Historia to świadek czasów, światło prowdy, żywo pamięć, mistrzyni życia, zwiastunka przeszłości
  Jaka jest różnica między szafą, a Śląskiem ♥

  Do szafy ciągną mole , a na Śląsk...rozwiń całość

  Historia to świadek czasów, światło prowdy, żywo pamięć, mistrzyni życia, zwiastunka przeszłości
  Jaka jest różnica między szafą, a Śląskiem ♥

  Do szafy ciągną mole , a na Śląsk gorole.....................zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak? A ruchasz się?

  Co? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  No?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To nie strach tylko dbanie o własne sprawy

  jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Niemiec poucza Polaków o skutkach faszyzmu, to tak jakby morderca pouczał ofiarę, jak okropne jest zabójstwo


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ma prawo

  Jan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Piłsudzski budował Berezę , polska z III rzeszą zajeła morawy a wszech polacy pozdrawiają się jak wermaht

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tanie wino

  Ciepły ksiądz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

  To tak jak ksiądz pedofili by sami nie grzeszyli tylko im oddawali dzieci


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najczystsze wino leją nom gorolianie ..............

  jabol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Bez domieszki prowdy ; )

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niemiec?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

  A ile on ma lat?
  A ty odpokutowałeś za grzechy pradziadka?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo