Matura 2018: Jak poszło maturzystom z językiem angielskim?

  Matura 2018: Jak poszło maturzystom z językiem angielskim?

  Cezary Hurysz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jak poszedł egzamin z języka angielskiego tegorocznym maturzystom? W tym roku najwyżej punktowanym zadaniem otwartym było napisanie notatki na blogu
  1/6
  przejdź do galerii

  Jak poszedł egzamin z języka angielskiego tegorocznym maturzystom? W tym roku najwyżej punktowanym zadaniem otwartym było napisanie notatki na blogu. ©Cezary Hurysz

  Jak poszedł egzamin z języka angielskiego tegorocznym maturzystom? W tym roku najwyżej punktowanym zadaniem otwartym było napisanie notatki na blogu.
  O godzinie 14 maturzyści będą jeszcze pisać rozszerzenie. Arkusz z języka angielskiego na obu poziomach zawiera zadania zamknięte i otwarte. Opierają się one na trzech umiejętnościach: rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem i umiejętności konstrukcji tekstu użytkowego albo literackiego.

  - Matura była bardzo łatwa. Dla wszystkich moich znajomych też. Do napisania była notatka na blogu - mówi tegoroczna maturzystka Kamila z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej.

  MATURA 2018: JĘZYK ANGIELSKI - PODSTAWA - ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE ZNAJDZIECIE W TYM MIEJSCU  - Dla mnie również było łatwe. Myślę, że zdam na dużo procent. Trudniej pewnie będzie z maturą rozszerzoną - mówi Damian, jeden z maturzystów LO nr 2.

  MATURA 2018: JĘZYK ANGIELSKI - ROZSZERZENIE - ODPOWIEDZI I ARKUSZE CKE ZNAJDZIECIE W TYM MIEJSCU  Zadania zamknięte polegały na wskazaniu prawdy lub fałszu, przyporządkowaniu dwóch części wypowiedzi, uporządkowaniu kolejności fragmentów tekstu czy wyznaczeniu poprawnej odpowiedzi z trzech proponowanych. Zadania otwarte odnoszą się do form gramatycznych, czasów i transformacji zdań. Polecenie dłuższej wypowiedzi wymaga zazwyczaj napisania:
  • listu nieformalnego,
  • notatki (podstawa),
  • reklamacji,
  • listu formalnego,
  • rozprawki (rozszerzenie).


  ZOBACZ SERWIS SPECJALNY MATURA 2018
  ZOBACZ INNE PRZEDMIOTY:  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  12 Tenorów na jednej scenie w Poznaniu!

  12 Tenorów na jednej scenie w Poznaniu!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!