Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

MATURA 2018: Matematyka w tym roku nie była w tym roku taka straszna - mówia maturzyści

Sara Wciorka
Maturzyści na rozwiązanie zadań mieli 170 minut.
Maturzyści na rozwiązanie zadań mieli 170 minut. Waldemar Wylegalski
W poniedziałek, 7 maja, maturzyści podeszli do egzaminu, który dla wielu z nich jest największym wyzwaniem – matury z matematyki. Jednak według niektórych uczniów, królowa nauk była w tym roku łaskawsza.

- Zadania zamknięte były proste, ale część zadań otwartych była już trudniejsza. Poziom był porównywalny do wcześniejszych lat. Było bardzo dużo zadań z ciągów i funkcji - opowiadają Nikola i Emilia, maturzystki z XXXIII Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Gimnazjalno–Licealnych w Poznaniu.

- Dla mnie zadania otwarte nie były takie złe, w porównaniu do arkuszy z zeszłych lat wydawały mi się łatwiejsze – dodaje jedna z dziewczyn.

W części tzw. zadań otwartych, w których uczniowie, by zdobyć punkty, muszą wyjaśnić swój tok rozumowania, poza funkcjami i ciągami pojawiła się nierówność, obliczenie pola graniastosłupa i prawdopodobieństwo. Do rozwiązania były również zadania typu „wykaż, że...”, w których trzeba udowodnić prawdziwość jakiejś zależności.

Zdanie matury podstawowej z matematyki jest warunkiem otrzymania świadectwa dojrzałości. Egzamin rozpoczął się o godz. 9 i trwał 170 minut.

**Arkusze i odpowiedzi z egzaminu znajdziecie tutaj:

MATURA 2018: MATEMATYKA PODSTAWOWA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, ROZWIĄZANIA, POZIOM PODSTAWOWY]

**

Dla tych, którzy czują się na siłach, by sprostać poziomowi rozszerzonemu, drugi egzamin odbędzie się w środę, 9 maja o godz. 9 i potrwa trzy godziny.

Zobacz też:

Kto to jest dreś lub szur? Korzystasz z promki? Zdarza ci się kisnąć? Sprawdź, co oznaczają słowa, którymi na co dzień posługuje się młodzież! Oto propozycje do Młodzieżowego słowa roku - plebiscytu organizowanego przez PWN.Przejdź do kolejnego slajdu ------>ZOBACZ TAKŻE:* 7 najczęściej popełnianych błędów w internecie. Też je popełniasz?* Polscy uczniowie piszą klasówki, a nauczyciele... płaczą. Oto hity szkolnych sprawdzianów!

Gwara młodzieżowa: Wiesz, co oznaczają te słowa?

Jak poszło maturzystom z matematyką? Zobacz wideo:

źródło: kurierlubelski.pl/x-news.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski