Medale poznaniaków na MŚ juniorów w Pitesti

Srebrna osada polskich juniorów na podium MŚ
Srebrna osada polskich juniorów na podium MŚ Fot. Archiwum Macieja Młodzika
Dwa medale zdobyli poznaniacy w zakończonych w niedzielę w rumuńskim Pitesti mistrzostwach świata juniorów U23 w sprincie kajakowym.

Srebrny medal przywiezie do Polski osada K4 500m juniorów. Polacy startujący w składzie Przemysław Korsak, Bartosz Grabowski, Wojciech Tracz (Posnania), Filip Weckwert na metę wpłynęli zaledwie 0,46 sekundy za faworyzowaną osadą niemiecką. Podium uzupełnili Duńczycy, którzy z biało-czerwonymi przegrali dość wyraźnie.

Na trzecim miejscu podium stanęli natomiast Norman Zezula, Patryk Kowalski, Sebastian Aleksandrowicz i Dawid Dziurla (Warta Poznań). Nasza osada C4 500m juniorów przegrała jedynie z osadami Rosji oraz Węgier.

Niewiele do medalu zabrakło z kolei czwórce K4 500m U23. Polki płynące w składzie: Justyna Iskrzycka, Klaudia Cyrulewska (Energetyk Poznań), Paulina Paszek, Julia Lis (AZS AWF Poznań) zajęły czwartą pozycję, przegrywając z osadami: Węgier, Niemiec i Rosji.

Pozostałe miejsca biało-czerwonych w finałach A to: siódme miejsce – K4 500 juniorek – Sandra Ostrowska, Helena Wiśniewska, Martyna Klatt (Energetyk Poznań), Julia Olszewska, ósme miejsce – C1 1000m U23 – Łukasz Witkowski (Posnania)
W klasyfikacji medalowej Polacy z dorobkiem pięciu medali zajęli dziesiątą pozycję. Najlepsi okazali się reprezentanci Węgier, którzy zdobyli aż osiemnaście krążków: siedem złotych, osiem srebrnych oraz trzy brązowe.

Z medalowymi zdobyczami wrócili także z MŚ juniorów i do lat 23 ze Słowacji specjaliści od kajakarstwa górskiego. Najcenniejszy krążek wypływał junior Kacper Sztuba w kanadyjkowej jedynce. Klaudia Zwolińska w kategorii młodzieżowej wywalczyła natomiast brąz. Młodzi slalomiści rywalizowali w Bratysławie na bardzo trudnym i wymagającym torze. Startów w tej konfiguracji nie powstydziliby się seniorzy.