Mistrzostwa Świata w Rosji będą drogie dla Polaków. Od dziś...

  Mistrzostwa Świata w Rosji będą drogie dla Polaków. Od dziś kolejna faza sprzedaży biletów

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Polscy kibice pojadą w największej liczbie prawdopodobnie na mecz z Senegalem w Moskwie

  Polscy kibice pojadą w największej liczbie prawdopodobnie na mecz z Senegalem w Moskwie ©Szymon Starnawski

  Dzisiaj rusza kolejny etap sprzedaży biletów na mecze piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Kibice, którzy będą chcieli zobaczyć na żywo polski zespół muszą liczyć się z dużym wydatkiem.
  Polscy kibice pojadą w największej liczbie prawdopodobnie na mecz z Senegalem w Moskwie

  Polscy kibice pojadą w największej liczbie prawdopodobnie na mecz z Senegalem w Moskwie ©Szymon Starnawski

  Polska reprezentacja poznała w piątek grupowych rywali, z którymi zmierzy się na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w Rosji. Wszyscy, którzy chcieliby pojechać i wspierać naszych piłkarzy muszą przygotować się na spory wydatek. A do tego liczyć na szczęście, żeby w ogóle zdobyć bilety na mecze.

  Sprzedaż wejściówek na wszystkie mecze mundialu odbywa się jedynie przez oficjalny portal FIFA (Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej).
  Aby móc kupić bilety trzeba się zarejestrować na stronie internetowej fifa.com. Pierwsza faza sprzedaży trwała już od połowy września do końca listopada. Wtedy między kibicami rozdysponowano ponad 740 tys. biletów.

  Kolejna tura sprzedaży rozpoczyna się dzisiaj o godzinie 12 (czasu moskiewskiego). Do 31 stycznia 2018 roku kibice będą mogli składać wnioski o bilety na konkretne mecze. Następnie FIFA wylosuje szczęśliwców, którzy będą mogli zakupić wejściówki. Kolejna szansa na zdobycie biletów będzie od 13 marca do 3 kwietnia. Wtedy jednak wszystko odbędzie się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Taka sama zasada będzie obowiązywała podczas ostatniej fazy sprzedaży wejściówek od 18 kwietnia do ostatniego dnia mundialu, czyli 15 lipca 2018 roku.

  Na każdy z meczów będą obowiązywały cztery kategorie cenowe biletów.

  To nie cały artykuł - więcej znajdziesz w naszym serwisie PLUS  ***
  Rostów nad Donem, miasto leżące w południowej Rosji i liczące 1,1 miliona mieszkańców, będzie jednym z dwunastu gospodarzy mistrzostw świata 2018. Trwają w nim ostatnie przygotowania do imprezy, która rozpocznie się 14 czerwca. Wielki finał mundialu rozegrany zostanie 15 lipca przyszłego roku.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo