Mistrzostwo nie dla Piasta. Zagłębie Lubin zakończyło sezon...

Mistrzostwo nie dla Piasta. Zagłębie Lubin zakończyło sezon na podium!

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin
    1/22
    przejdź do galerii

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Piast Gliwice przegrał z Zagłębiem Lubin (0:1) w ostatniej kolejce Ekstraklasy i musi się zadowolić wicemistrzostwem Polski. Piłkarze Radoslava Latala zagrają w kolejnym sezonie w eliminacjach Ligi Europy.
    Poczynania obu zespołów w pierwszych minutach cechowały się nerwowścią, co można wytłumaczyć ciężarem gatunkowym dzisiejszego spotkania. Przełamanie nastąpiło w 12. minucie, kiedy ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Filip Starzyński. Na posterunku był jednak Jakub Szmatuła, który wypiąstkował piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut później Sasa Zivec pokazał się z prawej strony, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył przy słupku, ale na miejscu był Martin Polacek.
    Częściej atakowali jednak goście z Lubina, co dało efekt w 26. minucie. Aleksandr Todorovski dośrodkował piłkę w pole karne, a Maciej Dąbrowski zgrał ją pod nogi Michala Papadopulosa. Napastnik Zagłębia nie zmarnował tej sytuacji i umieścił piłkę w siatce.

Gliwiczanie starali się odpowiedzieć na bramkę rywali, ale zadania nie ułatwiała im dobrze zorganizowana defensywa Zagłębia. W 40. minucie szczęścia z dystansu spróbował Kamil Vacek, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką. W ostatniej minucie pierwszej połowy drugą bramkę mogli z kolei zdobyć lubinianie. Hebert nie poszedł do końca za Łukaszem Janoszką, który wbiegł w pole karne i strzałem z ostrego kąta próbował pokonać golkipera Piasta.

Na początku drugiej części spotkania inicjatywę przejął Piast, który atakował z jeszcze większą intensywnością. W 55. minucie Radosław Murawski dopadł do źle wybitej piłki i uderzył nad poprzeczką. Dziesięć minut później po drugiej stronie boiska Filip Starzyński ładnie dograł do Łukasza Janoszki, a ten huknął minimalnie nad bramką. W odpowiedzi Patrik Mraz dośrodkował piłkę wprost na głowę Heberta, który trafił w poprzeczkę.

Czas uciekał, ale gliwiczanie byli nieugięci. W 75. minucie Mateusz Mak prostym strzałem sprzed pola karnego próbował zaskoczyć Martina Polacka, ale trafił prosto w niego. Gospodarzom do końca nie udało się jednak wyrównać stanu rywalizacji. Mimo dzisiejszej porażki Piast Gliwice został nowym wicemistrzem Polski, z kolei Zagłębie Lubin zajęło trzecie miejsce i w przyszłym również zagra w eliminacjach Ligi Europy.