MKS Drogbruk Kalisz po dogrywce uległ liderowi [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński
Dogrywka była potrzebna, aby rozstrzygnąć mecz na szczycie II ligi grupy D. MKS Drogbruk Kalisz nie wykorzystał atutu własnego parkietu i uległ liderowi z Nysy Kłodzkiej.

Dwie pierwsze kwarty sobotniego starcia w hali Kalisz Arena wygrali goście i to oni na przerwę schodzili z czteropunktowym prowadzeniem. W trzeciej odsłonie ton rywalizacji nadawali podopieczni Piotra Czaski. Tę cześć gry MKS Drogbruk wygrał dziesięcioma punktami i w całym spotkaniu objął prowadzenie 52:46.

Początek czwartej kwarty, to festiwal nieskuteczności i błędów z obu stron. Przez trzy minuty żadna ze stron nie była w stanie trafić do kosza. Szybciej otrząsnęli się przyjezdni, którzy na sześć minut przed końcową syreną wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Minutę i 40 sekund przed końcem czwartej kwarty na tablicy wyników ponownie widniał remis 62:62. I ten wynik nie uległ już zmianie, choć oba zespoły miały jeszcze szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na 14 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Przemysław Tradecki, rozgrywający MKS-u, zdecydował się na szalony rzut za trzy punkty, ale okazał się on niecelny. Potrzebne więc było kolejnych pięć minut dogrywki, aby rozstrzygnąć spotkanie. W tej części gry skuteczniejsi byli goście i to oni wywieźli z Kalisza dwa punkty, a tym samym utrzymali pozycję lidera.

Kliknij na przycisk na zdjęciu i posłuchaj, jak mecz ocenia Piotr Czaska, trener MKS Drogbruk Kalisz

W środę kaliszanie jadą do Wrocławia na mecz z tamtejszym Śląskiem,a w niedzielę 21 grudnia o 19:00 zakończą obecny rok meczem przed własną publicznością z Muszkieterami Nowa Sól.

MKS Drogbruk Kalisz - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 67:73 (13:16, 14:15, 25:15, 10:16, dogrywka 5:11)

MKS: Tradecki 20 (3x3), Piros 18 (3x3), Wojciechowski 9 (2x3), Galewski 8 (2x3), Sierański 7 (11 zbiórek), Murza 3, Kołodziej 2, Szymczak 0
Daral: Kowalski 22 (5x3), Weiss 13 (1x3), Wojciechowski 12, Lepczyński 11 (1x3), Płatek 7, Kucia 6 (15 zbiórek), Lipiński 2, Radwański 0

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!