Młoda florecistka z Poznania blisko podium na PŚ juniorek w Lyonie! Chrzanowska liczy na start w ME!

Marika Chrzanowska na podium podczas zakończenia zawodów PŚ w Lyonie
Marika Chrzanowska na podium podczas zakończenia zawodów PŚ w Lyonie Fot. Archiwum AZS UAM Poznań
Marika Chrzanowska (AZS UAM Poznań) uplasowała się na szóstym miejscu podczas rozgrywanych w minioną niedzielę w Lyonie zawodów z cyklu Pucharu Świata Juniorek we florecie.

Studentka I roku Wydziału Prawa i Administracji UAM bez większych problemów przechodziła przez kolejne szczeble eliminacji bezpośrednich, ulegając dopiero w ćwierćfinale koleżance z reprezentacji Polski - Juli Walczyk (Zjednoczeni Pabianice). Chrzanowska zgłosiła tym samym aspiracje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Mariborze, które odbędą się w drugiej połowie lutego 2015 roku.

W zawodach brały również udział inne zawodniczki z Poznania. Maria Vetulani zajęła 26. miejsce, a Katarzyna Lachman została sklasyfikowana na 86. pozycji.