MP w lekkiej atletyce: Pierwsze medale dla poznaniaków, Łukasz Nowak nie ukończył chodu!

W niedzielny poranek w Krakowie chodem na 20 kilometrów rozpoczęły się 91. Mistrzostwa Polski Seniorów. Na zlokalizowanej przy hali Tauron Arena Kraków trasie złote medale wywalczyli Grzegorz Sudoł (AZSAWF Kraków) i Monika Kapera (Katowice). Do mety nie doszedł m.in. obrońca tytułu, Łukasz Nowak (AZS Poznań), który został zdyskwalifikowany przez sędziów.

Pierwszy medal, srebrny, dla Wielkopolski zdobyła w pchnięciu kulą Agnieszka Maluśkiewicz (AZS Poznań) z wynikiem 16.57, gorszym o ponad metr od najlepszego rezultatu zwyciężczyni, Pauliny Guby (Start Otwock).

Z kolei w biegu na 100 m dwa brązowe krążki przypadły w udziale sprinterom ze stolicy Wielopolski. Kamil Masztak i Remigiusz Olszewski osiągnęli bowiem identyczny czas – 10.43. Złoto wywalczył Przemysław Słowikowski (Flota Gdynia) z wynikiem 10.39.

Natomiast w trójskoku medalowe apetyty miała Anna Jagaciak (AZS Poznań). Niedawna podwójna medalistka uniwersjady przegrała jednak z kontuzją stopy. Tytuł zdobyła Małgorzata Trybańska (AZS AWF Kraków) z wynkiem 13.46 m.