Nagrody dla najlepszych programistów

  Nagrody dla najlepszych programistów

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nagrody dla najlepszych programistów
  1/14
  przejdź do galerii
  W Zespole Szkół Łączności nagrodzono najlepszych młodych programistów. Celem konkursu była popularyzacja informatyki wśród gimnazjalistów.
  O tytuł Najlepszego Programisty Miasta Poznania walczyło 16 drużyn, z czego do finału zakwalifikowało się 10. Konkurs został podzielony na dwie części. Pierwsza dotyczyła nauki programowania, trwającej od października do grudnia 2016. W tym czasie uczniowie rozwiązywali zadania, np. z zakresu szyfrowania, algorytmów zachłannych czy zastosowania fizyki w programach użytkowych. Część druga - praktyczna oparta była na prototypowaniu układów na zestawie Arduino UNO, gdzie uczniowie mogli realizować zaprojektowane przez siebie układy.

  Walka była bardzo wyrównana, a jurorzy mieli duży kłopot z wyborem zwycięzców.
  Ostatecznie zdecydowano, że pierwsze miejsce przypadnie zespołowi Pixel Team (Zespół Szkół Łączności im. M. Kopernika w Poznaniu, Gimnazjum nr 4) z projektem bezprzewodowej laski dla niewidomych. Po nim na podium znalazł się zespół TrueLock (Gimnazjum nr 58 im. J. Nowaka Jeziorańskiego w Poznaniu) z pomysłem układu szyfrującego. Trzecie miejsce zdobył zespół 91 CREW (Zespół Szkół Łączności, Gimnazjum nr 4), który zaprojektował czujnik pyłów.

  Zobacz też: Konferencja o technologiach w Poznaniu
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  syn

  arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Mój syn też od małego siedzi w komputerach i mówi że chce zostać programistą. Teraz się na sierpień zapisał na bootcampa na eduweb.pl i dobrze bo zajmie się czymś pożytecznym. Akurat informatyka i...rozwiń całość

  Mój syn też od małego siedzi w komputerach i mówi że chce zostać programistą. Teraz się na sierpień zapisał na bootcampa na eduweb.pl i dobrze bo zajmie się czymś pożytecznym. Akurat informatyka i wszystko co z nią związane będzie miała wzięcie i teraz i za 10 lat.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo