Najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a

Gazeta

PIT bez pomyłki i szybki zwrot podatku

Na dobry początek zaparz aromatyczną kawę lub przyrządź swoją ulubioną herbatę. Używając programu e-pity 2016, bezproblemowo wyślesz e-deklarację przez Internet (PIT-a możesz też zanieść osobiście do urzędu lub wysłać pocztą). Całość zajmie Ci tylko kilka chwil!

IT-a, tym szybciej możesz liczyć na zwrot nadpłaconego podatku. Jeśli wybierzesz drogę elektroniczną i skorzystasz z programu e-pity, możesz przyspieszyć całą procedurę. E-deklaracje trafiają bezpośrednio do systemu odpowiedniego urzędu skarbowego, a proces odbywa się szybciej niż w przypadku tradycyjnych papierowych formularzy.

JAKI FORMULARZ PIT?

Jeżeli rozliczasz się w podstawowym terminie do końca kwietnia, zapewne korzystasz z najbardziej popularnych formularzy – PIT-37 (umowa o pracę) lub PIT-36 (działalność gospodarcza). Jednak opcji rozliczeniowych jest znacznie więcej. By mieć pewność, że używasz właściwego druku, użyj prostego kreatora deklaracji na stronie www.e-pity.pl

Masz już przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające Twoje zarobki w 2016 roku? Wiesz już, z którego formularza e-deklaracji skorzystać? Zatem to świetny moment, by wypełnić PIT-a. Po prostu uzupełnij kolejne dane, wpisz także do Twojej deklaracji podatkowej wszystkie przychody, koszty oraz przysługujące Ci ulgi. W przypadku wątpliwości, zajrzyj do poradnika: www.e-pity.pl/abc_podatki/ulgi-odliczenia.

1% – PO PROSTU POMAGASZ

Na koniec: bezwzględnie wybierz organizację pożytku publicznego, której przekażesz 1% swojego podatku. Wesprzesz tych, którzy na co dzień zajmują się profesjonalnie pomaganiem innym. Ewentualny nadpłacony podatek i tak odzyskasz w całości.

Wideo