NASZE DOBRE WIELKOPOLSKIE Kocioł Sztoker®+

  NASZE DOBRE WIELKOPOLSKIE Kocioł Sztoker®+

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  NASZE DOBRE WIELKOPOLSKIE Kocioł Sztoker®+
  1/4
  przejdź do galerii
  Firma Komiz® swoimi nowatorskimi, wielokrotnie nagradzanymi, konstrukcjami ekologicznych automatycznych kotłów sztoker® obniża koszty użytkowania, pozwalając jednocześnie skrócić czas potrzebny na obsługę, znacznie tym podnosząc komfort użytkownika. Kotły nasze dają komfort automatycznego spalania ogólnie dostępnego i najtańszego paliwa jakim jest węgiel a także pelletu.
  Kotły te są idealnym rozwiązaniem jako alternatywa ekonomiczna dla kotłów olejowych i gazowych. Zapewniają one przy tym wysoki komfort użytkowania a zastosowane rozwiązania procesu spalania powodują że emitują one do środowiska naturalnego minimalną ilość zanieczyszczeń dzięki czemu istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.

  CECHY:
  Ekologiczne kotły grzewcze z certyfikatami 5 klasy emisyjnej oraz ecodesignu
  Kompaktowa konstrukcja – idealne do niewielkich kotłowni
  Brak kruchych i łatwych do uszkodzenia elementów ceramicznych
  Patent nr 216269 na konstrukcje kotła

  PARAMERTY TECHNICZNE:
  Kotły produkowane w mocach od 8 do 120 kW
  Sterowanie z algorytmem PID i obsługą do 4 obiegów grzewczych w standardzie
  Pełna kontrola nad kotłem poprzez panel zdalny T1000

  Kocioł Sztoker®+ dzięki wyeliminowaniu paleniska retortowego przekazuje energię ze spalania paliwa od razu do czynnika grzewczego jakim jest woda, poprzez zastosowanie odpowiedniego kształtu wymiennika już w najbliższym sąsiedztwie rusztu, na którym przebiega proces spalania. Zapewnia to wysoką sprawność cieplną kotła oraz bezpośrednie nagrzewanie wody powracającej z instalacji grzewczej dzięki czemu ograniczono do minimum tzw. „roszenie” nawet przy pracy z minimalnymi temperaturami. Oczywiście nadal odzyskiwane jest ciepło zawarte w spalinach dzięki specjalnej konstrukcji wymiennika. Specjalna konstrukcja podajnika ślimakowego pozwala na spalanie rożnych paliw bez konieczności wymiany ślimaka, znikome opory przy transporcie paliwa wydłużają żywotności ślimaka podającego, nie ma wiec obaw o szybkie wytarcie się łopatek. Ryzyko zerwania zawleczki zabezpieczającej też jest znikome.

  Daje to nam w pełni zadowolonego klienta, który nie musi się martwic czy w opale nie znajdzie się kamień, kawałek drewna lub metalu. Konstrukcja bryły kotła jest wynikiem dostosowania jej do uwag płynących z rynku, zarówno od instalatorów jak i użytkowników. Wyjście spalin usytuowane w górnej części kotła umożliwia dowolną konfigurację podłączenia do przewodu kominowego a zbiornik paliwa umieszczony z tyłu kotła można dowolnie obracać zapewniając klientowi optymalny dostęp do zasypu paliwa.Konstrukcja mocowania wszystkich drzwiczek umożliwia ich obrót w prawą lub lewą stronę dzięki czemu można dostosować kocioł do warunków panujących w każdej kotłowni. Duża cześć wymiennika wykonana jest z profili giętych dzięki czemu zmniejszyła się ilość złączy spawanych a co za tym idzie możliwość wystąpienia pęknięć w wyniku naprężeń. Praktyczna bezobsługowość procesu spalania oraz łatwość czyszczenia kotłów Sztoker pozwala nam zarekomendować go każdemu klientowi dla którego liczy się czas oraz komfort jego i domowników. Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne są chronione patentem.

  Komiz
  ul. Lenartowicka 39, 66-300 Pleszew
  Telefon: 62 742 76 28
  www.komiz.pl/pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.