Nenad Bjelica: Pokazaliśmy wiele jakości

KM, lechpoznan.pl
Trener Bjelica nie krył radości po meczu z Ruchem
Trener Bjelica nie krył radości po meczu z Ruchem Grzegorz Dembiński
- Mieliśmy sporo okazji do podwyższenia wyniku, mogło się skończyć nawet 0:5 - stwierdził po meczu z Ruchem Chorzów (3:0), Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań.

Nenad Bjelica (trener Lecha):Cieszę się, że osiągnęliśmy pozytywny rezultat. Pokazaliśmy wiele jakości, zwłaszcza zaś w pierwszej połowie. Lepiej zagraliśmy w Gdańsku w niedzielę, ale tam wynik był dla nas niekorzystny. Wcześnie strzelona bramka pomogła nam ułożyć mecz i utrzymać jego przebieg pod kontrolą. Mieliśmy sporo okazji do podwyższenia wyniku, mogło się skończyć nawet 0:5. W drugiej połowie swoje dobre okazje mieli jednak także przeciwnicy. Sporo pracy przed nami, a zwycięstwo nad Ruchem to mały krok na drodze do naszego celu.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu):Lech był lepszym zespołem i nie ma co czarować. Nie ma sensu szukać też usprawiedliwień. Postawialiśmy na zawodników, którzy dołączyli do nas w trakcie okresu przygotowawczego, bo mieliśmy problemy kadrowe - urazy Koja i Surmy. W takim ustawieniu jak dziś nie zagraliśmy wcześniej żadnego meczu, ale zawodnicy są w kadrze po to, żeby pomóc i pokazać na co ich stać. Wielu z zawodników nie pokazało się z dobrej strony, ale widzę po tym meczu też pozytywy. Oczekiwania kibiców w Chorzowie są zawsze duże - kibice chcą, żeby Ruch wygrywał. Muszą jednak popatrzeć na to całościowo, bo co rusz racimy zawodników, którzy decydowali o obliczy tej drużyny. Nie da się z dnia na dzień stworzyć zespołu, w którym będą wykształcone automatyzmy.