Nie żyje Witold Pyrkosz

  Nie żyje Witold Pyrkosz

  BAZA, KS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie żyje Witold Pyrkosz

  Nie żyje Witold Pyrkosz ©Tomasz Bolt

  W wieku 90 lat zmarł Witold Pyrkosz. Aktor na zawsze będzie zapamiętany m.in. dzięki swoim znakomitym kreacjom w filmach "Vabank" i "Kingsajz" czy serialach "Czterej pancerni i pies", "Janosik" i "Alternatywy 4".
  Nie żyje Witold Pyrkosz

  Nie żyje Witold Pyrkosz ©Tomasz Bolt

  - Odszedł cudowny człowiek, nasz wspaniały mistrz i wielki przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy - tak Witolda Pyrkosza pożegnali - na oficjalnym fanpage'u twórcy serialu "M jak Miłość' w którym od 2000 roku, aktor wcielał się w rolę seniora rodu - Lucjana Mostowiaka.

  - Aktorem zostałem z lenistwa. Bo mi się nie chciało uczyć. Gdybym się uczył, to byłbym może księgowym - mówił w jednym z wywiadów. - W czasie okupacji nie mogliśmy się kształcić. Do małej matury były tajne komplety. I gdyby nas Niemcy nakryli, to wysłaliby pewnie do obozu. Małą maturę zresztą zdawałem w czasie okupacji. A dużą zrobiłem dzięki temu, że byłem w liceum przemysłu gospodniego.  Widownia kochała Pyrkosza za świetne poczucie humoru, szczerość, dystans do świata i wspaniałe role, których w swoim dorobku miał ponad sto. Grał u takich reżyserów jak Juliusz Machulski, Sylwester Chęciński, Antoni Krauze, Andrzej Munk.

  Dla wielu z nas to zbójnik "Pyzdra" - z bandy Janosika, który ze swoim szwagrem Kwiczołem (w tej roli Bogusz Bilewski) stale kłócili się o miedzę. "Dworską gnidę" polubili zbójnicy serialowego "Janosika" a także widzowie.
  « 2

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo