NIEDZIELE HANDLOWE WE WRZEŚNIU 2018. Czy 23 września to niedziela handlowa? Czy jest zakaz handlu? Kiedy we wrześniu będą pozamykane sklepy? Sprawdź, kiedy przypadają niedziele wolne od handlu i gdzie w te dni będzie można zrobić zakupy.

NIEDZIELE HANDLOWE - WRZESIEŃ 2018 - ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ

Niedziela, 23 września to niedziela bez handlu - tego dnia nie zrobimy zakupów w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan czy Kaufland.

Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy są czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią.

Od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku - trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu (wówczas organizowane są wyprzedaże).

We wrześniu niedziele bez handlu przypadają:

  • 9 września
  • 16 września
  • 23 września

Zakupy będzie można za to zrobić w niedziele: 2 i 30 września.

SPRAWDŹ: Sklepy otwarte 15 sierpnia 2018? W środę 15.08.18 zamknięte będą Biedronka, Lidl, Tesco, Żabka? Czy czynne będą centra handlowe w Poznaniu?

Przypominamy, że w dni objęte zakazem handlu otwarte są m.in. apteki i stacje benzynowe. Otwarte są także mniejsze, głównie osiedlowe sklepy, w których za ladą może stać jedynie właściciel. Czynne są też Żabki i Freshmarkety.

Zobacz też: Ciemna strona Świeżaków: Seks, oszustwa i kradzieże

ZOBACZ TEŻ: Kłopotliwe niedziele bez handlu. Jak wygląda praca inspektorów?

Źródło: Dzień Dobry TVN

POLECAMY: