Niedziele handlowe: 21.10.2018. Niedziela 21 października, w których sklepach zrobisz zakupy, a które są objęte zakazem handlu

Zbigniew Biskupski AIP
Aneta Żurek / Polska Press
Niedziele handlowe w październiku 2018. Czy niedziela21października 2018 roku to niedziela handlowa? Które sklepy są otwarte w niedzielę 21 października. W niedzielę 14 października centra handlowe i inne sklepy będą zamknięte, bo to nie jest niedziela handlowa. Ale nawet bardzo solidne zakupy zrobimy w wielu placówkach prowadzonych rodzinnie; takich nie brakuje na żadnym osiedlu. 21 października to niedziela bez handlu. Następna niedziela handlowa wypada dopiero 28 października. Zobacz wykaz niedziel handlowych 2018. Oczywiście w niedzielę 21 października będą otwarte mniejsze sklepy spożywcze. Natomiast sobota 20 października to normalny dzień w handlu i największe sklepy są czynne nawet do 22.00-23.00 lub, jak Tesco, do północy. Sprawdź niedziele handlowe w październiku 2018.

Niedziele handlowe w październiku 2018. Zakupy w niedzielę 21 października? Zapomnij o dużych zakupach tego dnia - zakaz handlu pod groźbą kary, kontrole Państwowej Inspekcji Handlowej. W dni z zakazem handlu nikt nie będzie ryzykował. Pozostają więc małe sklepiki prowadzone przez właścicieli, na stacjach benzynowych - i inne. Nim po kolejnych "zakazanych" niedzielach poznasz ich topografię w miejscy zamieszkania, najpierw sprawdź, gdzie szukać otwartych sklepów w niedzielę 21 października bo ustawa pozwala tam na handel także w "zakazane" niedziele.

Niedziele handlowe w październiku 2018. Kolejna niedziela handlowa w październiku przypada 28 października 2018. Poprzednie dwie niedziele: 7 października oraz 14 października? Pierwsza była handlowa, druga - tak jak najbliższa - to niedziela z zakazem handlu.
W pierwszą niedzielę października sklepy były otwarte. Ale przypominamy, że w październiku sklepy zamknięte są w dwie kolejne niedziele. Pierwszą z nich jest niedziela 14 października, drugą - 21 października. Co do zasady sklepy 21 października są zamknięte.

Niedziele handlowe w październiku 2018. Dwie kolejne niedziele października 14 i 21 są objęte całkowitym zakazem handlu.

Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy są czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia. Wyjątkiem od tej zasady są dni, które są bezpośrednio wskazane w ustawie.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.
Na razie ograniczenie obowiązuje w wybrane niedziele w 2018 roku. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa.

Do której godziny będą otwarte sklepy w sobotę, 20 października 2018? Sprawdź godziny otwarcia sklepów w soboty: Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Żabka.

Niedziele handlowe w październiku 2018. Do której godziny będą otwarte sklepy w sobotę, 20 października 2018

Lidl, godziny otwarcia - sobota 20 października
Sklepy sieci Lidl w soboty pracują od godziny 7.00 do godziny 22.00.

Biedronka, godziny otwarcia - sobota 20 października
Sklepy sieci Biedronka w niedzielę, 21 października będą zamknięte. Sklepy Biedronka w soboty są otwarte od godziny 07.00 do 22.00. Godziny otwarcia sklepów mają charakter orientacyjny. Informacja o bieżących godzinach otwarcia znajduje się w poszczególnych sklepach. W przypadku sklepów czynnych całą dobę, mogą wystąpić przerwy techniczne w godzinach nocnych lub porannych trwające około 30 minut.

Żabka, godziny otwarcia
Sklepy Żabka w sobotę 20 października są otwarte od godziny 6.00 do godziny 23.00. Żabki działają na zasadzie franczyzy. Decyzję o otwarciu w niedzielę podejmuje właściciel.

Auchan, godziny otwarcia - sobota 20 października
Auchan czynny jest w godzinach 7:00-22:00.

Niedziele handlowe w październiku 2018. Zakupy w niedzielę 21 października

Żabka i FreshMarket - jak otwarte 21 października 2018
Decyzja zależy od ajentów sklepów.

Biedronka jak otwarta 21 października 2018
W niedzielę 21 października i pozostałe dni z zakazem handlu Biedronka będzie zamknięta. Wyjątkiem są te Biedronki, które znajdują się na dworcach.

Lidl jak otwarty 21 października 2018
W niedzielę 21 października i pozostałe dni z zakazem handlu Lidl będzie zamknięty.

Tesco jak otwarte 21 października 2018
W niedzielę 21 października i pozostałe dni z zakazem handlu Tesco będzie zamknięte.

Auchan jak otwarty 21 października 2018
W niedzielę 21 października i pozostałe dni z zakazem handlu Auchan będzie zamknięty.

Carrefour jak otwarty 21 października 2018
W niedzielę 21 października i pozostałe dni z zakazem handlu Carrefour będzie zamknięty.

Netto jak otwarty 21 października 2018
W niedzielę 21 października podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu NETTO będzie zamknięte.

Piotr i Paweł jak otwarty 21 października 2018
W niedzielę 21 października podobnie jak w pozostałe dni z zakazem handlu PIOTR I PAWEŁ będzie zamknięty.

Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte, będą czynne krócej niż zwykle. W zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - od godz. 9 do 19 lub od godz. 11 do 21.

SKLEP LEWIATAN O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEPY OSIEDLOWE. 21 października i w inne dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS. O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki. Ale 20 października będą normalnie pracować.

SKLEPY GLOBI.O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki. 21 października będą normalnie pracować
KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI.O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO. W niedzielę 21 października 2018 r. będą czynne. W soboty (20 października i inne) sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE. Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

Niedziele handlowe 2018. Uwaga, w niedzielę, 21 października 2018 obowiązuje zakaz handlu. Duże sklepy i galerie będą zamknięte. W niedzielę, 21 października zamknięte będą duże sklepy - w ten dzień obowiązuje bowiem zakaz handlu. W artykule znajdziecie godziny otwarcia sklepów w sobotę. Piszemy również o tym, gdzie będzie można zrobić zakupy w niedzielę (lista sklepów, których nie obwiązuje zakaz handlu w niedzielę).

Ze zmianą czasu jest dużo zamieszania, zajmują się tym nawet władze Unii. Jak to więc w końcu będzie: przestawiamy zegarki czy nie, a jeśli tak, to kiedy? Wystarczy, że klikniesz w ten tekst, a poznasz szczegóły.

W myśl ustawy, powierzanie wykonywania pracy w handlu lub wykonywania czynności związanych z handlem nieodpłatnie w placówkach handlowych w niedziele bez handlu i święta jest zakazane. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca. Dotyczy również prowadzenia handlu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. Kto złamie zakaz podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł.

Niedziele handlowe 2018. Niedziele z zakazem handlu październik - grudzień 2018

PAŹDZIERNIK
14 października
21 października

Niedziele handlowe 2018. W które niedziele w 2018 r. i w kolejnych latach nie będzie obowiązywać zakaz handlu?

Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. poz. 305) przewiduje stopniowe ograniczanie liczby niedziel, w których handel i wykonywanie pracy w handlu będzie dozwolone.
1) do końca 2018 r. zakaz nie będzie obowiązywać w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
2) w 2019 r. – zakaz nie będzie obowiązywać w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
3) od 2020 r. – zakaz nie będzie obowiązywać w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.
Ustawa przewiduje także przypadki, w których handel i wykonywanie pracy w handlu będzie dozwolone w każdą niedzielę, poczynając od marca 2018 r. Jeżeli zatem placówka handlowa znajdzie się w wykazie zamieszczonym w art. 6 ust. 1 ustawy – to oznacza to, że od dnia 1 marca 2018 r. może być otwarta we wszystkie niedziele i święta.

Niedziele handlowe 2018. Zakaz handlu na targowiskach i bazarach

Czy targowiska, bazary i różne giełdy staroci będą mogły działać w niedziele i święta, kiedy będzie funkcjonował zakaz handlu?
Zgodnie z przepisem art. 6 ust. 1 pkt 27 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, zakaz handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele i święta, a także zakaz powierzania pracownikom w takie dni wykonywania pracy oraz wykonywania czynności związanych z handlem w takich placówkach – nie obowiązuje w placówkach handlowych, w których handel jest prowadzony przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek.
Zatem powyższe wyłączenie obejmuje także przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną prowadzącą handel wyłącznie osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek na bazarze czy targowisku.

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego oraz prowadzenia biznesu. Naprawdę warto!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Ile wydajemy na aktywność fizyczną?

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
matka zbyszka
co za cholera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie