Nielba Wagrowiec przegrała z Chrobrym w Głogowie. Koniec marzeń o superlidze

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec na powrót do krajowej elity muszą poczekać jeszcze przynajmniej rok. W rewanżowym meczu barażowym o prawo gry w następnym sezonie w PGNiG Superlidze, Nielba przegrała z Chrobrym 16:31, a ponieważ w środę przed własną widownią wągrowczanie zwyciężyli tylko 26:22, to drużyna z Głogowa nadal występować będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Drużyna Chrobrego, 10. zespół PGNiG Superligi w kończącym się sezonie, nie pozostawił wątpliwości.komu należy się gra w elicie. Gospodarze już po kwadransie odrobili straty z Wągrowca (6:2) i z każdą następną minutą, w szybkim tempie, powiększali swoją przewagę. Do przerwy głogowianie prowadzili różnicą 11 goli (17:6), a w 45. minucie aż 27:9. Dopiero od tego momentu podopieczni trenera Pawła Nocha mieli naprawdę dobry okres gry, zdobyli pięć bramek po kolei doprowadzając do wyniku 27:14, ale o odwróceniu losów rywalizacji nie mogło być mowy. W samej końcówce pewni swego głogowianie ponownie przejęli inicjatywę, pieczętując zasłużone zwycięstwo.

Rewanżowy mecz barażowy o miejsce w pierwszej lidze Grunwald Poznań - Warszawianka, który pierwotnie miał się odbyć w sobotę, został decyzją ZPRP przełożony na 29 maja. Środowe spotkanie w Poznaniu, w hali Gimnazjum nr 54 przy ul, Newtona 2, o godzinie 19. (pierwszy mecz 29:24 dla Warszawianki).

Chrobry Głogów - Nielba Wągrowiec 31:16 (17:6)