Nielba wygrywa z Miedzią Legnica

Ostatnie tygodnie są bardzo pomyślne dla piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec. Podopieczni trenera Dariusza Molskiego wygrali bowiem trzeci, kolejny mecz w PGNiG superlidze. Bardzo cenne są szczególnie dwa wyjazdowe zwycięstwa w Zabrzu z Powenem i ostatnie nad Miedzią Legnica 29:25 (15:11).

Dobra passa nielbistów sprawiła, że zespół ma obecnie na swoim koncie 10 punktów i zajmuje siódme miejsce w tabeli. Jeżeli w następnej kolejce Nielba pokona w hali przy ul. Kościuszki Juranda Ciechanów, wtedy jak najbardziej realnie będzie mogła myśleć o miejscu w pierwszej ósemce sezonu i walce w play-off.

Siódemka z Wągrowca od początku pojedynku w Legnicy była skoncentrowana i mocno zmobilizowana. Goście po ośmiu minutach wygrywali 4:1. Zawodnicy Miedzi, która przeżywa trudne chwile organizacyjno-finansowe, w 18. minucie doprowadzili do remisu 7:7. Ale w ostatnim fragmencie pierwszej połowy ekipa z Wągrowca systematycznie budowała swoją przewagę i po trzydziestu minutach prowadziła 15:11.

Dzięki dobrej postawie bramkarza Artura Banisza, Miedź mogła jeszcze myśleć o korzystnym rezultacie. W 39. minucie gospodarze przegrywali tylko 14:16. Potem gracze Nielby ponownie uporządkowali sytuację na parkiecie i dzięki skuteczności wyraźnie wygrywali 21:16. Już do ostatniej syreny goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i zasłużenie zwyciężyli 29:25. Dobra skutecznością w tym meczu mogli zaimponować Rafał Przybylski (9 goli) i Przemysław Krajewski (7 bramek). Przy naprawdę niezłej postawie w obronie, Nielba okazała się zdecydowanie lepsza. Oby graczom trenera Molskiego nie zabrakło podobnej determinacji w następnym pojedynku z Jurandem Ciechanów.

Siódemka Miedź Legnica - Nielba Wągrowiec 25:29 (11:15)
Miedź: Kryński, Banisz - Paluch 4, Skrabania 1, Piwko 3, Brygier 2, Świątek 4, Wita 1, Kokoszka 7, Koprowski 3, Czuwara, Jarowicz.
Nielba: Konczewski, Kubiszewski, N. Witkowski - Gierak 4, B. Witkowski 1, Krajewski 7, Przysiek 4, Białaszek 1, Płócienniczak, Szyczkow 1, Przybylski 9, Tórz 2.