W środę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja mogą być otwarte żłobki i przedszkola. Czy w Poznaniu zostaną otwarte te placówki? Na jakich zasadach? - Tego premier też nie wie – uważa Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - To, że premier wydał taki komunikat, nie oznacza, że wrócimy do normalnej działalności żłobków i przedszkoli.
Prezydent wskazuje, że najbardziej narażone będą opiekunki maluchów, bo dzieciom nie założy się maseczki, będą chciały przytulić się do swojej pani. - Po konsultacji z lekarzami wypracujemy mechanizmy, wprowadzimy reżim sanitarny, by chronić pracownice żłobków i przedszkoli – zapowiada Jaśkowiak. I podkreśla, że to wymaga czasu.
Dlatego najbardziej prawdopodobne jest, że poznańskie żłobki i przedszkola nie zostaną otwarte 6 maja. Prezydent Poznania zwraca też uwagę, że nie ma wytycznych głównego inspektora sanitarnego, dotyczących wymogów funkcjonowania żłobków i przedszkoli w czasie epidemii koronawirusa.
- Na razie słyszymy o tekturowych tarczach antykryzysowych dla przedsiębiorców, samorządów. Chciałbym poznać konkrety. Wiedzieć, na jaką pomoc możemy liczyć w przystosowaniu żłobków i przedszkoli – mówi Jaśkowiak. - Mam nadzieję, że takie instrukcje zostaną szybko wydane.
Sprawdź też:
- 15 kultowych miejsc w Poznaniu, których już nie ma. Pamiętasz je wszystkie?
- 50 zdjęć Poznania z lat 90. Wielu z tych miejsc nie poznasz!
- Tajemnica podwórka na Jeżycach. Czego nie widzą przechodnie?
- Tak wygląda schron pod zamkiem zbudowany dla Hitlera
- Poznań 1948. Zobacz, jak wyglądało miasto 3 lata po wojnie
- Ściśle tajny obiekt w Biedrusku wyburzony. Co kryła budowla?
iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?