Odboje Lecha Poznań pokonali Wełniankę Kiszkowo

W strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczęły się rozgrywki piłkarskiego Pucharu Polski edycji 2014/2015. Awans do drugiej rundy wywalczyli już oldboje Lecha Poznań, którzy wygrali B-klasową Wełnianką Kiszkowo 4:1.

Oldboje Lecha byli zdecydowanym faworytem w konfrontacji z Wełnianką, ale to goście już w 3 minucie objęli prowadzenie po strzale Dawida Jeżewskiego. Lechici doprowadzili do wyrównania w 22. minucie, gdy po rzucie rożnym celnym strzałem z woleja popisał się trener Polonii Środa Wielkopolska Czesław Owczarek, a losy spotkania rozstrzygnęli w ostatnim kwadransie.

Najpierw Krzysztof Piskuła skierował do siatki piłkę odbitą przez bramkarza rywali po strzale ł Sławomira Najtkowskiego, a następnie drogę do bramki rywali znaleźli Tomasz Magdziarz i Sławomir Mizgalski.

Wełnianka była bliska sprawienia sensacji, ale doskonale w bramce oldbojów spisywał się w drugiej połowie Jacek Przybylski.Goście nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji strzeleckich, a w jednym przypadku, jeszcze przed przerwą, broniącemu w pierwszej połowie Zbigniewowi Pleśnierowiczowi przyszedł w sukurs słupek.

Oldboje Lecha Poznań – Wełnianka Kiszkowo 4:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Jeżewski (3), 1:1 Owczarek (22), 2:1 Piskuła (77), 3:1 Magdziarz (81), 4:1 Mizgalski (86)

Oldboje Lecha: Pleśnierowicz (46.Przybylski) – Kryger, Wojtala (46. Bocian), Drajer, Owczarek – Twardygrosz (55. Sangowski), Araszkiewicz (46. Mizgalski), Piskuła – Magdziarz, Najtkowski, Rybak.