Oni krzyczą, a Sternalski działa

  Oni krzyczą, a Sternalski działa

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Oni krzyczą, a Sternalski działa
  Radnego Marka Sternalskiego wiele osób nie trawi. A to dostaje mu się po głowie, bo nie podziela entuzjazmu lobby rowerowego w mieście, innym razem jest krytykowany, bo zdarzy mu się być złośliwym wobec prezydenta, wyśmieje się go, gdyż nie ukrywa swojego przywiązania do Kościoła katolickiego.
  Oni krzyczą, a Sternalski działa
  CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST


  To ciekawe, bo krytyka, która spada na szefa PO w Radzie Miasta zazwyczaj płynie z ust osób deklarujących się jako otwarte i tolerancyjne. To przecież one brały udział w manifestacjach organizowanych zaraz po pobiciu Syryjczyka w Poznaniu, wcześniej broniły lokatorów czyszczonych kamienic czy wszelkich mniejszości - od seksualnych po romską.
  Co ciekawe w wielu przypadkach stać je wyłącznie na wzniesienie kilkunastu okrzyków i werbalnej walce z nietolerancją. Dobre i to, choć Marek Sternalski, zamiast straszyć brunatnymi koszulami, po prostu działa.

  Już w ubiegłym roku dzięki jego inicjatywie miasto zdecydowało się na przyjęcie 10 rodzin z ukraińskiego Mariupola, a teraz radny rozpoczyna prace nad programem dla uczniów pokazującym bogactwo kulturowe i religijne innych nacji i wspiera powstanie obelisku upamiętniającego Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Więc jeśli ktoś chciałby Poznaniowi życzyć większej otwartości na muzułmanów, ciemnoskórych, żydów czy latynosów, powinien prosić o kilku Marków Sternalskich, którzy bez kolorowych transparentów i krzyku potrafią zrobić więcej niż setka osób na demonstracji. Bez zbędnego show, rzetelnie i skutecznie.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo