Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opowiedzą swoje historie o życiu z rakiem jajnika. Debata w ramach cyklu: „Żyć z rakiem jajnika. Jak motyl. Historie prawdziwe”

RED
pixabay.com
Bohaterki książki „Jak motyl. Odczarować mity” opowiadającej historię pacjentek chorych na raka jajnika, w piątek spotkają się podczas debaty pt. „Znaleźć odwagę” z cyklu „Żyć z rakiem jajnika. Jak motyl. Historie prawdziwe”. Uczestniczyć w niej będzie również prof. Radosław Mądry kierownik Oddziału Ginekologii Onkologicznej Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu.

Debata jest częścią kampanii edukacyjnej prowadzonej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz Stowarzyszenia Niebieski Motyl.

Rak zabija coraz więcej Polaków

od 16 lat

Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat konieczności wczesnej diagnozy i wdrażania nowoczesnych terapii w leczeniu raka jajnika w Polsce.

Panele dyskusyjne, w których obok autorytetów medycznych uczestniczą pacjentki oraz dziennikarze, związane są z wydaniem unikatowej książki „Jak motyl. Odczarować mity”, zawierającej wypowiedzi chorych na raka jajnika kobiet, o ich trudnej drodze do zdrowia.

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?Zobacz objawy koronawirusa-->

Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała...

Rak jajnika jest groźnym nowotworem kobiecym, wykrywanym najczęściej w bardzo zaawansowanym stadium. W Polsce wciąż wyniki leczenia raka jajnika są gorsze niż w innych krajach europejskich.

Debata skierowana jest do mediów oraz przedstawicieli instytucji i organizacji działających w obszarze ochrony zdrowia. Wydarzenie w formie online i odbędzie się w piątek o godz. 14.30.

Zobacz skutki uboczne popularnych leków - kliknij tutaj lub przesuń zdjęcie --->Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o możliwych skutkach ubocznych. Tymczasem nawet popularne leki dostępne bez recepty, które wiele osób zażywa regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz także: Te leki warto mieć w apteczce na wypadek COVID

Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki...

Zdarzają się choroby o tak niezwykłych objawach, że trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Niestety, dziwne, rzadkie choroby często okazują się nieuleczalne, a chorującym na nie osoby utrudnia normalne funkcjonowanie wśród innych ludzi, którzy o ich chorobach nigdy nie słyszeli.Zobacz w galerii najdziwniejsze choroby w historii medycyny ---->

Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski