Ośmiu młodych lechitów w kadrze. Skrzypczak strzelił gola

KM
Aż ośmiu młodych piłkarzy Lecha zostało powołanych do reprezentacji Polski do lat 17. Zagrało sześciu, a Mateusz Skrzypczak strzelił gola. Polska jednak przegrała z Finlandią 1:3.

W poniedziałek reprezentacja Polski do lat 17 meczem z Finlandią w Ząbkach rozpoczęła swój udział w Pucharze Syrenki. Polacy na inaugurację przegrali co prawda 1:3, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że do reprezentacji zostało powołanych aż ośmiu lechitów!

Sześciu spośród nich w poniedziałek zagrało: bramkarz Bartosz Mrozek, obrońca Marcin Grabowski, pomocnicy Tymoteusz Klupś i Michał Skóraś. Od pierwszej minuty na boisku przebywał Mateusz Skrzypczak, który strzelił jedynego gola dla podopiecznych Roberta Wójcika, a po przerwie na murawie pojawił się Łukasz Norkowski (53. min). Mateusz Skrzypczak został zmieniony w 65. min. meczu.

Następny mecz Polska zagra 1 września o godz. 11 w Ząbkach z Łotwą. Zwycięstwo da Polakom prawo gry o 5. miejsce.