Firma przejęła tereny po dawnym Ostrowinie. Będą przyjęcia pracowników?

Firma Mahle Behr Ostrów Wielkopolski, która należy do światowego lidera branży motoryzacyjnej, zakupiła grunty pod przyszłe inwestycje. Przedsiębiorstwo z siedzibą  przy ul. Wodnej przejęło tereny po dawnych Zakładach Przemysłu Spożywczego Ostrowin przy ul. Spichrzowej. Tym samym dzięki sfinalizowanej transakcji Mahle powiększy swój obszar o blisko 27 tys. metrów kwadratowych, co oznacza, że pracownicy będą mieć teraz do dyspozycji teren o powierzchni prawie 138 tys.

metrów kwadratowych. Właścicielowi bardzo na tym zależało, bowiem teren ten znajduje się w najbliższym sąsiedztwie hal Mahle, a już przed dwoma laty, jeszcze gdy przed wejściem powiewały flagi z napisami „Delphi” mówiono o tym, że oddział potrzebuje więcej miejsca na nowe hale. Negocjacje trwały długo, a z syndykiem terenu prowadził je jeszcze właściciel Delphi.

Część nieruchomości została już przekazana w połowie kwietnia, do połowy maja planowane jest otwarcie dodatkowego parkingu dla pracowników. Pozostała część zostanie oddana do końca czerwca. Przedstawiciele firmy zapewniają, że rozpoczną się wówczas przygotowania do budowy nowej hali produkcyjnej, która ma powstać w przyszłym roku. W tym roku ma być zbudowania natomiast hala magazynowa. Szykują się więc kolejne przyjęcia pracowników i to do wszystkich działów. Na razie jednak przedstawiciele przedsiębiorstwa nie chcą ujawniać ich dokładnej liczby, twierdząc, że jest na to zbyt wcześnie. Faktem jest, że do Mahle wciąż przyjmowane są nowe osoby, a firma jest obok znajdującego się w Nowych Skalmierzycach i Ociążu Com 40 największą w regionie (według najnowszych danych Mahle zatrudnia ponad 2 tys. pracowników, a producent mebli tapicerowanych ponad 2,5 tys. osób).

Ostrowska siedziba Mahle Behr  jest częścią tej międzynarodowej grupy od lipca 2015 roku. Zakład nieustannie się rozwija, w ciągu ostatnich kilku lat liczba miejsc pracy wzrosła o prawie tysiąc osób. Firma, oprócz produkcji różnego rodzaju urządzeń motoryzacyjnych takich jak chłodnice, skraplacze czy parowniki, znana jest też z tego, że pracują w niej inżynierowie, którzy w ostrowskim centrum technicznym zajmują się projektowaniem i testowaniem wymienników ciepła. Szefami zespołów są polscy inżynierowie, pracujący w firmie od lat, głównie absolwenci lokalnych uczelni technicznych.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!