Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PBO 2023: Mieszkańcy Poznania otrzymają więcej pieniędzy w ramach budżetu obywatelskiego w 2023 roku. Jakie czekają nas zmiany?

BKIJ
Dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu kilka plaż w Poznaniu zostało odrestaurowanych. Jedną z nich jest plaża w Kiekrzu.
Dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu kilka plaż w Poznaniu zostało odrestaurowanych. Jedną z nich jest plaża w Kiekrzu. Robert Woźniak
Aż 25 milionów złotych - taką kwotę będą mieli do dyspozycji mieszkańcy Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Jest to efekt zmian, które zostały przegłosowane podczas wtorkowej (5 kwietnia) sesji rady miasta. Tegoroczny budżet jest o 3 miliony złotych większy niż budżet ubiegłorocznej edycji.

Zmiany w Poznańskim Budżecie Obywatelskim na 2023 rok zostały wprowadzone podczas ostatniej rady miasta Poznania, która odbyła się we wtorek. Powiększenie budżetu nie jest jedyną istotną zmianą w nadchodzącej edycji tego programu. Radni przegłosowali także m.in. zwiększenie liczby możliwych do oddania głosów, czy zmianę definicji Zielonego Budżetu.

- Przedstawione propozycje zostały wypracowane przez specjalnie powołany Zespół ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego - powiedział w takcie sesji Patryk Pawełczak, dyrektor Gabinetu Prezydenta. - W jego skład weszli nie tylko urzędnicy, ale reprezentanci różnych środowisk: grup mieszkańców, wnioskodawców z poprzednich lat, rad osiedli, organizacji pozarządowych, Miejskiej Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta, a także miejscy radni, wśród których byli członkowie wszystkich klubów.

W tym roku mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą mieli do wydania blisko 25 milionów złotych, czyli o 3 miliony więcej niż miało to miejsce w poprzedniej edycji. 6 milionów złotych zostanie przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie natomiast 19 milionów na projekty rejonowe.

Górna wartość projektu ogólnomiejskiego pozostaje bez zmian i będzie wynosić 2 mln zł. Zwiększa się natomiast kwota projektów rejonowych, która wzrosła z 600 do 800 tysięcy złotych.

Zobacz też:

Trasa tramwaju na Naramowice - torowisko i trakcja - jest gotowa i za kilkanaście dni uruchomiona będzie komunikacja tramwajowa. Budowany za to jest jeszcze układ drogowy.

Trasa tramwajowa na Naramowice. Będą kolejne etapy budowy w ...

Długo wyczekiwany najnowocześniejszy szpital dziecięcy wreszcie otwiera się dla małych pacjentów. Na miejscu działa już administracja, a w poniedziałek, 11 kwietnia nastąpi przeniesienie poradni z dotychczasowych lokalizacji SZOZ Nad Matką i Dzieckiem. W kolejnych dniach przeprowadzki rozpoczną poszczególne oddziały. W nowym szpitalu pacjenci mogą liczyć na dużo lepsze warunki. W placówce znajdą się łącznie 354 łóżka, każdy pacjent będzie przebywał w jednoosobowej sali z prywatną łazienką. Dodatkowo w Centrum mieści się pięć nowoczesnych sal operacyjnych z innowacyjnym sprzętem. Co więcej, w nowym szpitalu zastosowano wiele nowości technologicznych, które ułatwią pracę personelu - to m.in. poczta pneumatyczna czy apteka-robot, który automatycznie będzie rozdzielał leki dla pacjentów. Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka, to także Szpitalny Oddział Ratunkowy przeznaczony wyłącznie dla najmłodszych pacjentów. Całość dopełniają malowidła na ścianach i dekoracje z motywem zwierzęcym, które z pewnością umilą pobyt dziecka w szpitalu. Zobacz w galerii, jak wygląda szpital gotowy na przyjęcie pacjentów.Przejdź dalej -->

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka gotowe na przyjęcie ma...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski