2 z 4
BRAMKARZ I OBROŃCY:...

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:4. Kolejorz rozniósł podopiecznych Waldemara Fornalika. Oceny piłkarzy Lecha, którzy pokazali klasę

BRAMKARZ I OBROŃCY:

FILIP BEDNAREK 7
Daje pewność obronie przez swoje pewne interwencje, a w pierwszej połowie miał takie dwie. W drugiej połowie miał mniej pracy. Do czystego konta zabrakło niewiele.

ALAN CZERWIŃSKI 6
Cały czas czegoś brakuje w grze Alana. I lepiej niech się to pokaże, bo Bohdan Butko do Poznania nie przyszedł siedzieć na ławce. Słabo współpracuje w ofensywie, ale rozegrał solidny mecz w defensywie.

LUBOMIR SATKA 6
Popisał się asystą przy bramce Modera. Słowak, jak na siebie, miał w niedzielę dwa groźne błędy w obronie. Raz źle podał, a później nie pokrył Żyry przy strzale głową. W drugiej połowie już miał mniej pracy, ale dopuścił się faulu i rywale mieli rzut karny.

THOMAS ROGNE 7
Zanotował dobre wejście w Belgii i w niedzielę to potwierdził. Przez cały mecz grał niezwykle pewnie i skutecznie.

WASYL KRAWEĆ 7 (grał do 74. minuty)
Podłączał się do akcji ofensywnych. Potrafi dograć świetną piłkę w pełnym biegu, ale też posłać prostopadłe podanie, jak w pierwszej połowie do Skórasia. Zapowiada się na bardzo dobry transfer Lecha. Potwierdził dobrą dyspozycję w Belgii, choć miał szczęście, bo jedna z jego interwencji w polu karnym mogła skończyć się jedenastką.