Pierwsze minuty byłego piłkarza Lecha, Siergieja Kriwca, w wygranym meczu Dynama Brześć. Mistrz Białorusi pnie się w górę tabeli

Siergiej Kriwiec (w środku) gratuluje zdobycia bramki koledze z drużyny, Pawłowi Sawickiemu (nr 88) Fot. Archiwum Dynama Brześć
Były piłkarz Lecha Poznań, Siergiej Kriwiec, zadebiutował w tym sezonie w białoruskiej ekstraklasie. Pomocnik mistrza naszych wschodnich sąsiadów, czyli Dynama Brześć, wszedł na ostatnie 12 minut, w wygranym meczu z Isłoczem Rejon Miński (3:1). Po czterech kolejkach brześcianie zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

Były pomocnik Kolejorza wszedł na ostatnie 12 minut, zastępując Michaiła Gordejczuka. Zwycięstwo brześcianom nie przyszło łatwo, bo po golu Dmitriego Komarowskiego w 39 min goście prowadzili 1:0. Gospodarze wzięli się jednak do roboty jeszcze przed przerwą i po trafieniu Kameruńczyka Kikiego Gabi w 45 min doprowadzili do wyrównania. Trzy punkty Dynamu zapewnili reprezentant Białorusi Artem Milewski (77 min) i Paweł Sawicki (90 min, rzut karny).

Niedzielny triumf podopiecznych Siergieja Kowalczuka był ich drugą wygraną z rzędu, bo w środę jego ekipa pokonała w Pucharze Białorusi byłego rywala Lecha Poznań w Lidze Europy, Szachtiora Soligorsk. Mistrz Białorusi zrehabilitował się też przed własną publicznością (mecze na Białorusi wciąż odbywają się z udziałem kibiców) za porażkę sprzed tygodnia, kiedy uległ na na własnym boisku Slavii Mozyrz 1:2.