Pierwsze zwycięstwo w sezonie rugbystów Posnanii. Muszkieterowie z Winograd pokonali Pogoń Siedlce i zepchnęli ją na dno ekstraligi

Rugbyści Posnanii na boisku w Siedlcach pokazali charakter i wolę zwycięstwa. W nagrodę zdobyli pierwsze punkty w sezonie Awenta Pogoń Siedlce
W ekstralidze rugby mężczyzn nie ma już drużyn bez dorobku punktowego. W niedzielę pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł beniaminek Posnania, pokonując na wyjeździe Pogoń Siedlce 37:24 (21:19). Dzięki wygranej i zgarnięciu pełnej puli 5 punktów, Muszkieterowie z Winograd opuścili ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie pokonanych w niedzielę rywali.

Spotkanie w Siedlcach miało kilka faz. Poznaniacy w pierwszej połowie prowadzili już wysoko 21:7, ale do przerwy było już tylko 21:19 dla Muszkieterów, natomiast po przerwie (47 minuta) po przyłożeniu gospodarzy zrobiło się 24:21 dla miejscowych. Od tego momentu aż do końca meczu punkty zdobywali już jednak wyłącznie poznaniacy i to podopieczni trenera Dominika Machlika mogli po ostatnim gwizdku sędziego cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie.

Punkty dla Posnanii: Daniel Gdula 22 (P, 4pd, 3K), Bartosz Kubalewski 10 (2P), Dawid Najdul 5 (P); punkty dla Pogoni Siedlce: Igor Pątek 9 (P, 2pd), Krystian Olejek 5 (P), Kacper Skup 5 (P), Patelesio Sili 5 (P).

W tabeli prowadzi mistrz Polski Ogniwo Sopot (w sobotę sopocianie w derbach Trójmiasta pokonali wysoko na wyjeździe Arkę Gdynia 66:14) - 35 pkt, (7 meczów, komplet punktów), wyprzedzając Orkan Sochaczew - 30 pkt. (8 meczów), Lechię Gdańsk - 30 pkt. (8), Skrę Warszawa - 30 pkt. (8), Budowlychi Lublin - 27 pkt. (8), Master Pharm Rugby Łódź - 14 pkt . (6), Arkę Gdynia - 14 pkt. (8). Juvenię Kraków - 10 pkt. (8). Posnanię - 5 pkt. (7) oraz Pogoń Siedlce - 3 pkt. (8).

Sobotnio-niedzielne mecze 9. kolejki były ostatnimi w rundzie jesiennej. Wprawdzie nie rozegrano jeszcze meczów: Ogniwo - Master Pharm Rugby Łódź (2. kolejka), Master Pharm Rugby - Posnania (3. kolejka) oraz całej 6. kolejki ale najprawdopodobniej odbędą się one dopiero w 2022 roku.