Pierwszy turniej Poznańskiej Ligi Orliczek! SP 45 w Poznaniu pokonała w finale SP Dąbrowa!

Uczestniczki pierwszego turnieju z udziałem dziewcząt z poznańskich szkół podstawowych Fot. Archiwum Poznańskiej Ligi Orliczek
Ponad 100 piłkarek w dziesięciu drużynach rozpoczęło rywalizację w Poznańskiej Lidze Orliczek. Po pierwszym turnieju na faworyta rozgrywek, zainicjowanych przez UM Poznania, wyrastają zawodniczki z SP 45 w Poznaniu i SP Dąbrowa.

- W tym roku dziewczynki rozegrają jeszcze dwa turnieje na Orlikach i jeden w hali, a na wiosnę czekają je kolejne zmagania. Po każdym turnieju zespoły otrzymują punkty do klasyfikacji generalnej i w ten sposób wyłonimy mistrza ligi - mówił koordynator rozgrywek, Wojciech Weiss.

Zakończenie rozgrywek planowane jest na czerwiec przyszłego roku, a dla najlepszych zespołów i zawodniczek przewidziano atrakcyjne nagrody.

Podczas pierwszego turnieju rywalizacja najpierw toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, a następnie rozegrano spotkania o miejsca 5-10 i półfinały. O awans do finału rywalizowały zespoły: SP 85 Poznań, SP Dąbrowa, SP 51 Poznań i SP 45 Poznań.

W pierwszym półfinale podopieczne Tomasza Woźniaka z podpoznańskiej Dąbrowy pokonały SP 85 2:0, a w drugim po serii rzutów karnych awans zapewniła sobie drużyna SP 45. Finał turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, a zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, zakończona wygraną SP 45. Pierwszą liderką klasyfikacji strzelców została Kamila Wielińska ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie, która zdobyła aż 10 bramek.