Pilanki strącają ŁKS z pozycji lidera i pozostają w grze o pierwszą czwórkę ekstraklasy siatkarek

Pilskie siatkarki zagrały w poniedziałek koncertowo
Pilskie siatkarki zagrały w poniedziałek koncertowo Archiwum LSK
Siatkarki Enei PTPS Piła w jedynym poniedziałkowym spotkaniu ekstraklasy pokonały dotychczasowego lidera, ŁKS Łódź 3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:17). Tym samym podopieczne Jacka Pasińskiego pozostają w grze o pierwszą czwórkę, tracąc do czwartej drużyny, Budowlanych Łódź, zaledwie dwa punkty. Rywalki natomiast po porażce w Pile spadły na drugą pozycję w tabeli (prowadzi Chemik Police).

Pierwszy set zapowiadał klęskę gospodyń, które przegrywały już 1:7. Łodzianki jednak za szybko uwierzyły, że w grodzie Staszica nie napotkają żadnego oporu i wyraźnie rozluźniły szyki. Tymczasem błyskawiczny pościg miejscowych zakończył się już sukcesem w połowie partii, kiedy na tablicy wyników pojawił się remis 12:12. Potem Enea PTPS rozbiła rywalki zagrywką, w czym największa zasługa była rozgrywającej Doroty Wilk.

W drugim secie pilanki poszły za ciosem, wykorzystując serial błędów po drugiej stronie siatki. Pilska maszyna zadyszki dostała w trzeciej odsłonie spotkania, ale w kolejnej to nasze siatkarki znów rządziły na parkiecie. Czwarta partia była jednostronna i trudno było wskazać słabe punkty w miejscowym zespole. Każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę do niespodziewanej wygranej.

MVP spotkania została środkowa Jelena Trnic. Pilanki grały w składzie: Różycka, Trnic, Boskovic, Walker, Babicz, Wilk, Łysiak (libero) oraz Baran, Urban, Pawłowska (libero). W środę kolejne ważne spotkanie drużyny Jacka Pasińskiego. Enea PTPS o godz. 18 podejmuje w 1/8 Pucharu Polski Impel Wrocław.