Piłka nożna: Calisia pokonał spadkowicza z I ligi. Wygrana z KS Polkowice 1:0

Krzysztof Maciejewski
Bardzo miłą niespodziankę sprawili w sobotę piłkarze Calisii. Kaliszanie, którzy jak wiadomo do grona drugoligowców dołączyli ostatecznie już po rozpoczęciu rozgrywek, pokonali na wyjeździe spadkowicza z pierwszej ligi KS Polkowice 1:0 odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie, co od razu poprawiło ich sytuację w tabeli.

Sukces kaliszan wart jest tym bardziej podkreślenia, bo trener Sławomir Majak nie ma wielkiego pola manewru, a na dodatek w Polkowicach nie mógł skorzystać z ukaranego w środę czerwoną kartką Michała Stachurskiego oraz kontuzjowanych Kamila Zielińskiego (prawdopodobnie w tym roku już nie zagra) oraz Marcina Lisa, którego po wybiciu barku czeka kilka tygodni przerwy w treningach.

Tym razem jednak podopieczni trenera Majaka ustrzegli się błędów, zaprezentowali się bardzo solidnie i kontrolując w zasadzie cały czas wydarzenia na murawie, w pełni zasłużenie sięgnęli po tak potrzebny komplet punktów.

Jedyna bramka padła w 32 minucie. Z prawej strony dośrodkowywał Łukasz Wiącek, a do piłki najwyżej wyskoczył Tomasz Mokwa, strzałem głową w dolny róg bramki nie dając szans bardzo dobrze znanemu w Kaliszu Damianowi Primelowi. Kaliszanie jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, ale Marcin Dymkowski w tłoku pod bramką rywali, będąc już w polu bramkowym nie zdołał skierować futbolówki do siatki.

Gospodarze, co było sporym zaskoczeniem, atakowali rzadziej ale defensywa Calisii stawała na wysokości zadania. Bezbłędnie spisywał się również w bramce zespołu z Wielkopolski Artur Melon. Nie miał on zresztą zbyt wiele pracy, a naprawdę groźnie były zaledwie dwa strzały polkowiczan drugiej połowie, kiedy głową strzelali Adrian Krysian i Rafał Darda.

Z pozostałymi strzałami rywali oraz dośrodkowaniami golkiper Calisii nie miał kłopotu.

W zwycięskim zespole Calisii, który w Polkowicach grał bardzo poprawnie, aktywnością wyróżniał się Paweł Kowal
Teraz kaliszanie w znacznie lepszych nastrojach przystąpią do derbowego meczu z Jarotą Hotel Jarocin, który w sobotę 1 września zostanie rozegrany na zmodernizowanym stadionie w Kaliszu. Będzie to zarazem pierwszy w obecnym sezonie występ kaliskiego drugoligowca przed własną widownią.

KS Polkowice - Calisia Kalisz 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Tomasz Mokwa (32)
Calisia: Melon - Wiącek, Dymkowski, Fechner, Paczkowski - Szczepan żk, Kowal (73. Ciesielski), Szepeta (84. Wandzel), Mokwa, Klofik - Drężewski (90.Wróbel).