Piłka nożna: Kolejorz wygrał z Olimpiją 1:0

Marcin Kikut strzelił jedynego gola
Marcin Kikut strzelił jedynego gola Marek Zakrzewski (zdjęcie archiwalne)
W swoim trzecim sparingu na obozie w Turcji Lech Poznań wygrał z Olimpiją Ljubljana 1:0 (0:0). Jedynego gola zdobył Marcin Kikut.

Kolejorz najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał w 31. min. Po rzucie rożnym zrobiło się olbrzymie zamieszanie pod bramką Olimpiji. Strzał Vujo Ubiparipa obronił bramkarz, natomiast poprawka Siergieja Kriwca poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Lech starał się przejąć inicjatywę, ale przez wiele minut brakowało mu zgrania w ofensywie.

Stilić mógł wyjść na pozycję sam na sam z bramkarzem rywali, ale nie opanował piłki. W polu karnym Kolejorza zagotowało się raz, jednak wracający do zdrowia Manuel Arboleda zażegnał niebezpieczeństwo.

Wreszcie w 75. min. mistrz Polski objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Stilicia powstało małe zamieszanie w polu karnym Olimpiji. Najlepiej odnalazł się w nim Marcin Kikut, który pewnym strzałem nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

Na obozie w Belek lechici rozegrali wcześniej dwa mecze kontrolne. W pierwszym pokonali Steauę Bukareszt 2:1, a następnie zremisowali z Hajdukiem Split 1:1.

Lech Poznań - Olimpija Ljubljana 1:0 (0:0)
Bramka: Marcin Kikut (75).
Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (46. Marcin Kikut), Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Seweryn Gancarczyk (46. Luis Henriquez) - Mateusz Możdżeń (46. Hubert Wołąkiewicz), Ivan Djurdjević (57. Marcin Kamiński) - Jacek Kiełb (62. Bartosz Ślusarski), Semir Stilić, Siergiej Kriwiec (46. Jakub Wilk) - Vojo Ubiparip (70. Tomasz Mikołajczak).