Piłka nożna: Rezerwy Lecha remisują, Warta wciąż liderem

1/15
    przejdź do galerii

Piłka nożna: Rezerwy Lecha remisują, Warta wciąż liderem ©Adrian Wykrota

Warta Poznań wciąż jest liderem III ligi kujawsko-pomorsko- wielkopolskiej. W 22. kolejce zieloni pokonali na wyjeździe Spartę Brodnica 3:0 (1:0) i pozostanie na czele tabeli, nawet jeżeli wicelider Pelikan Niechanowo w niedzielę wygra na własnym stadionie z KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Rezerwy Lecha Poznań zremisowały 1:1 w Swarzędzu z Unią.
    W Brodnicy zwycięstwo Warty nie podlegało dyskusji, a bramki dla poznaniaków zdobyli: Dominik Chromiński (27), Michał Ciarkowski (57) oraz Łukasz Spławski (66).

Drugi poznański trzecioligowiec Lech II zremisował w sobotę w Swarzędzu z Unią 1:1 (0:0). Rezerwy Kolejorza straciły tym samym pierwsze punkty w rundzie wiosennej, zaś Unia po raz pierwszy nie przegrała po zimowej przerwie. Unia prowadziła w sobotnim meczu 1:0 po rzucie karnym wykorzystanym w 75. minucie przez Mateusza Molewskiego, ale sześć minut przed końcem wyrównał Paweł Tomczyk.

Przynajmniej do zakończenia niedzielnego spotkania w Niechanowie, Lech II awansował w tabeli na drugie miejsce, ale do Warty traci już nie jeden, a trzy punkty. Na drugą pozycję, ze stratą jednego punktu do prowadzącej Warty może wrócić Pelikan, musi jednak w niedzielę wygrać z KKS Włókniarz 1925 Kalisz (początek meczu w Niechanowie o godzinie 15).