Piłka nożna: Wygrana Lecha w sparingu z Hapoelem Beer Szewa 2:1! Bramki De Marco i Trałki w starciu z mistrzem Izraela

Wygrana Lecha w sparingu z Hapoelem Beer Szewa 2:1
Wygrana Lecha w sparingu z Hapoelem Beer Szewa 2:1 Waldemar Wylegalski
Piłkarze Lecha Poznań w drugim sparingu w okresie przygotowawczym pokonali w Opalenicy Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1). Bramki dla Kolejorza zdobyli Vernon de Marco i Łukasz Trałka. Spotkanie kończyło prawie dwutygodniowe zgrupowanie lechitów w hotelu Remes.

Podopieczni Ivana Djurdjevica błyskawicznie stracili gola po błędzie defensywy. Potrafili jednak równie szybko odpowiedzieć po główce Vernona De Marco. W kolejnych minutach wyraźną przewagę uzyskali rywale, ale byli nieskuteczni. Pod koniec pierwszej połowy po centrze Darko Jevtica i odbiciu się piłki od Łukasza Trałki poznaniacy wyszli na prowadzenie i szczęśliwie utrzymali je do ostatniego gwizdka sędziego.

W II połowie na placu gry pojawił się niemal zupełnie nowy skład Kolejorza. Goście z Izraela stwarzali groźne sytuacje, ale mieli kłopoty ze skutecznością i z unikaniem spalonych. Dlatego mimo że dwa razy po ich strzałach futbolówka zatrzepotała w siatce, to sędzia goli nie uznał i wynik nie uległ już zmianie. Kolejny mecz kontrolny Lech rozegra 5 lipca z Zeleziarne Podbrezova.

Lech Poznań – Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1)
Bramki: De Marco (6), Trałka (43) – Taha (1)
Skład (I połowa): Putnocky – Cywka, Janicki, De Marco, Kostewycz, Bearkroth, Trałka, Radut, Jevtić, Jóźwiak, Tomczyk.
Skład (II połowa): Burić – Orłowski, Janicki, Rogne, Klupś, Cywka, Gajos, Radut, Tomasik, Makuszewski, Gytkjaer.
Widzów: 250.

Lech Poznań: Dzieci apelują do wojewody wielkopolskiego o wpuszczenie ich na mecze Kolejorza bez publiczności

Lech Poznań: Dzieci apelują do wojewody wielkopolskiego o wp...