Piłka ręczna: Nielba przegrała, trener podał się do dymisji

JAC
Przemysław Krajewski i jego koledzy w fatalnym stylu przegrali z Miedzią, a teraz czeka ich walka o utrzymanie Arkadiusz Debiński
Udostępnij:
To nie tak miało być. Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zaprzepaścili ogromną szansę na ósme miejsce w tabeli superligi, a tym samym nadal nie są pewni utrzymania w krajowej elicie. Zespół z Wągrowca w katastrofalnym stylu przegrał ostatni mecz rundy zasadniczej z Siódemką Miedź Legnica 22:31 (11:16).

Ta porażka sprawiła, że Nielba będzie teraz musiała twardo walczyć o pozostanie w superlidze. Przy obecnej dyspozycji, walka z Warmią Społem Olsztyn, Zagłębiem Lubin i Jurandem Ciechanów może się okazać bardzo trudna.

Już po zakończeniu spotkania z legniczanami do dymisji podał się opiekun Nielby Dariusz Molski. Zarząd sekcji piłki ręcznej dymisję przyjął. Być może w poniedziałek drużynę obejmie drugi trener Paweł Galus. Jeśli nawet tak się stanie, to jego podopiecznych w najbliższych tygodniach czeka naprawdę bardzo trudne zadanie.

Początek pojedynku z Miedzią nie zapowiadał fatalnego zakończenia. Gracze trenera Molskiego rozpoczęli od prowadzenia 4:1 w 5. minucie. Jednak po dziesięciu minutach spotkania, gospodarze zupełnie oddali inicjatywę rywalom. Z prowadzenia Nielby 5:2 nic nie pozostało, bo legniczanie zdobyli pięć kolejnych goli i nie stracili ani jednego (było 5:7). Znakomicie w bramce gości spisywał się Lech Kryński, a jego koledzy z pola systematycznie budowali przewagę. W 23. minucie było już 7:12, a po trzydziestu minutach goście wygrywali 16:11.

W pierwszym fragmencie drugiej odsłony Nielba próbowała jeszcze walczyć (15:17), ale trwało to krótko. Miedź grająca tylko ośmioma zawodnikami w polu w 44. minucie prowadziła 24:16, a siedem minut później nawet 28:19. Było jasne, że dwa punkty zdobędą legniczanie. Tak też się stało. Ambitni goście zwyciężyli 31:22, a potem czekali na inne wyniki ligowe.

Okazało się, że wygrana w Wągrowcu dała im ósme miejsce w tabeli i utrzymanie w superlidze. Natomiast zawodnicy Nielby ze spuszczonymi głowami mogą się teraz skupić na walce o byt. Oby ta rywalizacja nie okazała się ponad siły wągrowieckiej drużyny.

Nielba Wągrowiec - Siódemka Miedź Legnica 22:31 (11:16)
Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Smoliński 2, Gierak 6, B. Witkowski 1, Krajewski 3, Przysiek 1, Świerad 3, Białaszek, Płócienniczak 1, Przybylski 3, Tórz, Matłoka, Niewrzawa 2.
Miedź: Kryński - Gregor 8, Koprowski, Skrabania 10, Jarowicz 5, Piwko 5, Wita 2, Achruk, Buchwald 1.