Piłka ręczna: Nielba Wągrowiec: Duże straty do odrobienia

JAC
Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec niespodziewanie przegrali w pierwszym spotkaniu barażowym o pozostanie w superlidze z ekipą Czuwaj Przemyśl 27:33 (14:14). Za tydzień w Wągrowcu podopiecznym trenera Pawła Galusa może być bardzo trudno, aby odrobić takie straty.

Aby nadal myśleć o grze w krajowej elicie, siódemka z Wągrowca będzie musiała wygrać różnicą przynajmniej siedmiu goli. Czy to realne? Pojedynek w Przemyślu pokazał, że tak, chociaż gracze Nielby popełnili w tym meczu wiele niepotrzebnych błędów. Do przerwy był remis 14:14, a na początku drugiej połowy Nielba wygrywała 19:15. Wszystko wskazywało na to, że będzie kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Tymczasem ambitnie walczący gospodarze doprowadzili do remisu 24:24, a w końcówce wykorzystali słabość gości i zwyciężyli wyraźnie 33:27. Za tydzień w Wągrowcu mecz rewanżowy i wtedy wyjaśni się, która z drużyn zagra w superlidze w następnym sezonie.

Czuwaj Przemyśl - Nielba Wągrowiec 33:27 (14:14)
Czuwaj: Jarosz, Szczepaniec, Sar - Jankowski 11, Olifierczuk 6, Kroczek 5, Kostka 4, Stołowski 4, Kubisztal 2, Kalinowski 1, Misiewicz, Hataś.
Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 7, Przysiek 6, Krajewski 5, Przybylski 5, B. Witkowski 3, Białaszek 1, Smoliński, Płócienniczak, Widziński, Świerad.