Piłka ręczna: Nielba Wągrowiec wygrała z Zagłębiem Lubin

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec wygrali pierwsze spotkanie w grupie play-out o utrzymanie w PGNiG superlidze. Zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin 30:29 jest tym cenniejsze, bo odniesione na boisku rywala. Pod wodzą trenera Pawła Galusa zespół z Wągrowca z pewnością "odżył". Oby wygranych nie zabrakło w kolejnych pojedynkach.

Mecz w Lubinie od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Zagłębie po kwadransie prowadziło 9:5. Zawodnicy z Wągrowca potrafili zmniejszyć straty, ale tylko do dwóch goli. Do końca pierwszej części to jednak lubinianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po trzydziestu mi nutach wygrywali 17:14. Wtedy zapewne nikt się nie spodziewał, że gospodarze stracą tego wieczoru całą pulę.

CZYTAJ:

PIŁKA RĘCZNA NA GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Po przerwie Nielba zaczęła odrabiać straty. Ale gospodarze nadal prowadzili 20:19, a w 42. minucie nawet 23:20. Wielkie emocje nastąpiły w ostatnich dziesięciu minutach spotkania. Zagłębie wygrywało 28:26 w 53. minucie. Od tego momentu inicjatywa należała do gości. Przez pięć następnych minut cztery kolejne gole zdobyła Nielba, a mogła nawet więcej, ale bramkarz Zagłębia Adam Malcher obronił dwa rzuty karne. Karnego obronił też bramkarz Nielby Marek Kubiszewski, a goście wygrywali 30:28. Gospodarze zdołali jeszcze zdobyć jedną bramkę, ale na więcej już goście nie pozwolili i zwyciężyli 30:29.

To zwycięstwo wągrowieckiej siódemki może się okazać wręcz bezcenne w ostatecznym rozrachunku. Na razie Nielba ma już 16 punktów. Kolejny mecz w fazie play-out podopieczni trenera Pawła Galusa rozegrają w sobotę 24 marca w hali przy ul. Kościuszki z Jurandem Ciechanów (godz. 18).

Zagłębie Lubin - Nielba Wągrowiec 29:30 (17:14)
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 3, Gumiński 11, Rosiek 1, Paweł Adamczak 1, Kozłowski 2, Szymyślik 6, Piotr Adamczak 4, Paluch 1, Starzyński.

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Smoliński, Gierak 5, Witkowski 4, Krajewski 4, Przysiek 8, Świerad 1, Białaszek, Płócienniczak 3, Przybylski 4, Tórz, Widziński, Niewrzawa 1.