Piłka ręczna: Odlboye Grunwaldu najlepsi w Kleszczewie

Zwycięska drużyna Grunwaldu Old Boys Poznań
Zwycięska drużyna Grunwaldu Old Boys Poznań Fot. Archiwum Adama Baśkiewicza
W hali Zespołu Szkół w Kleszczewie odbył się coroczny turniej piłki ręcznej oldbojów. Gospodarzem zawodów był zespół WKS Grunwald Old Boys, obchodzący w tym roku 20-lecie istnienia.

Gospodarze okazali się najlepszą drużyną turnieju, wygrywając trzy z czterech spotkań (WKS – Start Konin 14:12, WKS – KS Koronowo 17:13, WKS – Junak Włocławek 12:10, WKS – Nielba Wągrowiec 10:19). Drugie miejsce wywalczyła Nielba Wągrowiec, remisując w ostatnim meczu ze zdobywcą trzeciego miejsca KS Koronowo. Ubiegłoroczny zwycięzca tego turnieju, zespół Junaka Włocławek, wywalczył czwartą pozycję, pokonując w decydującym pojedynku zespół Startu Konin.

Najlepszymi graczami turnieju wybrano Włodzimierza Czerwińskiego z Koronowa i Grzegorza Zasadę z Junaka, a bramkarzem Sławomira Koperskiego z Grunwaldu. Królem strzelców został Marek Plewkiewicz z Grunwaldu.

Całodzienne spotkanie ludzi kochających piłkę ręczną zakończyło się zapowiedzią kolejnych spotkań na turniejach w Wągrowcu, Włocławku i w następnym roku w Poznaniu.