Piłka ręczne: Nielba rozbita przez MMTS Kwidzyn

Dawid Przysiek zdobył 8 goli, ale Nielba przegrała 21:29
Dawid Przysiek zdobył 8 goli, ale Nielba przegrała 21:29 Arkadiusz Dembiński
Wydawało się, że piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec po zwycięstwie w poprzedniej kolejce z Azotami Puławy 34:31, złapali wreszcie odpowiedni rytm. To było jednak złudne wrażenie, bo w kolejnym spotkaniu superligi siódemka z Wągrowca została rozbita we własnej hali przez MMTS Kwidzyn 29:21.

Jedynie w pierwszym fragmencie pojedynku podopieczni trenera Pawła Galusa byli równorzędnym przeciwnikiem dla trzeciej drużyny poprzedniego sezonu. Goście co prawda prowadzili w piątej minucie 4:1, ale gospodarze po udanych akcjach wyszli na prowadzenie 5:4 (9. minuta).

Okazało się, że było to jedyne prowadzenie Nielby w tym meczu. Do końca pierwszej połowy nielbiści byli już tylko tłem dla dobrze grających kwidzynian. Ekipa MMTS przede wszystkim znakomicie spisywała się w obronie, a dodatkowo kapitalnie bronił bramkarz Sebastian Suchowicz. Przed ponad dwadzieścia minut tej części gracze Nielby zdobyli tylko dwie bramki, a stracili aż dziesięć. Po trzydziestu minutach goście wygrywali 14:7.

Od początku drugiej połowy gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Ale zapału starczyło im tylko na sześć minut. W tym momencie Nielba przegrywała 13:15 i kibice wierzyli, że można jeszcze odwrócić losy tego spotkania. Nic takiego nie nastąpiło. Goście opanowali sytuację na parkiecie i na więcej graczom trenera Galusa już nie pozwolili. W 53. minucie wygrywali 24:17, a potem już tylko kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, zwyciężając wyraźnie 29:21.

W zespole MMTS wyróżnili się, obok Suchowicza, także Robert Orzechowski i Michał Adamuszek, którzy wspólnie zdobyli aż 15 bramek. Po tej porażce Nielba pozostała w dolnych rejonach tabeli i z pewnością w tym sezonie czekać ją będzie twarda walka o utrzymanie w gronie najlepszych drużyn w kraju.

Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 21:29 (7:14)

Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Gierak 6, Witkowski 1, Krajewski 1, Przysiek 8, Białaszek, Płócienniczak 1, Wachnowicz, Szyczkow 3, Przybylski, Tórz, Widziński, Niewrzawa 1.
MMTS: Suchowicz, Szczecina, Jedowski - Krieger 1, Orzechowski 8, Peret 2, Sadowski, Adamuszek 7, Rosiak 2, Nogowski, Rombel 1, Seroka 1, Łangowski, Daszek 3, Kostrzewa 4.